پاپیلون (papillon)

پاپیلون یک نژاد سگ اصیل, فعال و بازیگوش است. او بسیار وابسته به صاحب خود است و باید نزدیک صاحبش باشد. منشاء نژاد پاپیلون از فرانسه, بلژیک و اسپانیا است.

فهرست مطالب

نژاد سگ پاپیلون یک نژاد سگ اصیل است که از سگ های اسپانیل کوچکی بوجود آمده است که غالباً در نقاشی های استادان قدیمی در قرن شانزدهم به تصویر کشیده می‌شدند. سگ پاپیلون یک سگ خانگی است که رقیب بسیار فوق العاده ای در چابکی و اطاعت پذیری برای سگ های دیگر به شمار می‌آید.

شخصیت درخشان این نژاد باعث می‌شود در اولین ملاقات هم مورد علاقه همه باشد. اگرچه ممکن است پاپیلون ها را سگ های دست آموز و آرامی بدانید، اما این سگ ها فعال و بازیگوش هستند و از اینکه تمام روز روی کاناپه با شما بخوابند راضی نخواهند بود. با این حال، آنها عاشق همنشینی هستند و همیشه سعی می کنند در جایی که صاحبانشان هستند همانجا باشند.

اگر برای ساعات طولانی از روز از خانه دور هستید، این نژاد برای شما مناسب نیست اما اگر نیازهای پاپیلون را برآورده کنید یک همراه دوست داشتنی خواهید داشت که نمی‌خواهد از کنار شما دور شود! همچنین توجه داشته باشید, اگرچه پاپیلون ها سگ های اصیلی هستند، اما ممکن است آنها را در پناهگاه ها یا در دسته سگ های نجات یافته پیدا کنید. به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید سگی را به خانه بیاورید خرید نکنید، به سرپرستی بگیرید.

اطلاعات و مشخصات کلی پاپیلون

تمام حقایق و خصوصیات نژاد پاپیلون (Papilon) را در زیر مشاهده کنید!

خصوصیات نژاد پاپیلون:

سازگاری یا تطبیق پذیری
3/5

بر‌خلاف باور عموم اندازه کوچک لزوماً یک سگ آپارتمانی نمی سازد سگهای کوچک زیادی هستند که بسیار پر انرژی تر و فعال تر از این هستند که در یک آپارتمان زندگی کنند. ساکت بودن، انرژی کم، نسبتا آرام بودن، و مودب بودن با سایر ساکنین، تمام خصوصیات خوب یک سگ آپارتمانی هستند.
سگهایی که برای زندگی در آپارتمان مناسب نیستند را مشاهده کنید.

به زبان ساده بعضی از سگها از سگهای دیگر راحت ترند، آنها بهتر آموزش می بینند و سخت گیر نیستند. آنها همچنین به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا بتوانند از اشتباهات یا ناسازگاری های شما براحتی بگذرند.

مدیریت سگ هایی که حساسیت بالا، تفکر مستقل یا سرسختی دارند برای کسانی که برای اولین بار صاحب سگ میشوند بسیار دشوار است.

شما بهترین ترکیب خودتان را بدست می‌آورید اگر، اولین تجریه سگ داری تان را با یک محاسبه خوب در انتخاب شروع کنید.

اگر در زمینه سرپرستی یک سگ تازه کار هستید، در مورد نحوه آموزش سگ خود تحقیق کنید!

همچنین ممکن است بخواهید یک سگ بزرگسال را نیز به فرزندی قبول کنید چون کمتر نیاز به صرف وقت و انرژی دارند, در اینصورت با تهیه مکمل های با‌کیفیت برای مقابله با علائم آرتروز می توانید سگ بزرگتر خود را به خوبی در سنین پیری فعال نگه دارید.

برخی سگها نسبت به شرایط سخت حساسیت کمتری دارند. سگهای کم حساس که آسان گیر، بردبار و یا منعطف هم نامیده می شوند بهتر می توانند از عهده یک خانه پر سر و صدا، آشفته، یک صاحب پر سر و صداتر و بی برنامگی روزانه برآیند.

آیا بچه های کوچکی دارید! مهمانی های شام زیادی برگزار می کنید! در یک گاراژ بازی می کنید یا زندگی پر سر و صدایی را سپری می کنید؟ با یک سگ کم حساس زندگی کنید.

سگهایی که سطح حساسیت کمی دارند را مشاهده کنید

بعضی از نژاد ها ارتباط نزدیکی با خانواده خود برقرار می کنند و در صورت تنها ماندن توسط صاحبشان مستعد نگرانی و حتی وحشت هستند. یک سگ مضطرب می تواند بسیار مخرب باشد و از خود رفتار پارس کردن، غر‌زدن و جویدن نشان دهد. این نژادها هنگامی که یکی از اعضای خانواده در طول روز در خانه باشد یا اگر می تواند سگ را به محل کار خود ببرد، بهترین عملکرد را دارند.

سگ هایی که مناسب تنهایی هستند را مشاهده کنید

نژادهایی با پوشش بسیار کوتاه یا چربی کم یا بدون چربی مانند نژاد سگ های تازی یا گری هوند در برابر سرما آسیب پذیر هستند. سگهایی که تحمل سرما در آنها کم است، باید در آب و هوای معتدل و در داخل خانه زندگی کنند و برای پیاده روی های سرد باید کاپشن یا ژاکت داشته باشند.

سگهایی که برای آب و هوای سرد مناسب نیستند را مشاهده کنید

سگ هایی با پوشش ضخیم و دولایه در معرض هوای گرم بیشتر آسیب پذیر هستند. نژادهای با دماغ کوتاه مانند بولداگ یا پاگ نیز همینطور هستند، زیرا آنها نمی توانند نفس نفس بزنند تا خود را خنک کنند. اگر نژادی حساس به گرما می خواهید سگ شما باید در روز های گرم یا مرطوب با شما در خانه بماند، و باید در مورد ورزش یا جنب و جوش سگ خود در گرما احتیاط بیشتری کنید.

سگهایی که برای هوای گرم مناسب نیستند را مشاهده کنید

دوستی با اطرافیان
4/5

بعضی از نژاد ها مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر آنها از زمان تولگی با آن فرد بزرگ شده باشند. برخی دیگر با یک فرد بسیار صمیمی و پیوند میخورند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند و برخی دیگر بر سر تمام خانواده محبت می بارند. نژاد تنها عامل تاثیر گذار بر میزان داشتن محبت نیست, سگهایی که در داخل خانه و در اطراف افراد بزرگ شده اند با انسانها راحت ترند و راحتتر پیوند می خورند.

سگهای کم محبت با خانواده را مشاهده کنید

ملایم بودن با کودکان، مقاوم در مقابل بغل های محکم، و حفظ آرامش در مقابل دویدن و جیغ کشیدن کودکان همه خصوصیاتی هستند که باعث می شوند یک سگ بچه دوست باشد.

ممکن است از اینکه چه کسی در آن لیست قرار دارد تعجب کنید: بوکسورهایی با ظاهری خشن در نظر کودکان خوب قلمداد می‌شوند, همینطور که American Staffordshire Terrier ها اینگونه اند (که در واقع پیت‌بول محسوب می شوند). سگهای کوچک، ظریف و با روحیه تند مانند شی هوا هوا همیشه چندان دوستدار خانواده نیستند.

سگهایی که بچه دوست نیستند را مشاهده کنید

دقت داشته باشید همه سگها خصوصیات منحصربفرد خود را دارند و جمع بندی های ما کلیات آن نژاد است, و این تضمینی برای رفتار هر سگ نیست. سگها از هر نژادی می توانند با توجه به تجربیات گذشته شان با کودکان خوب باشند. آموزش در مورد چگونگی کنار آمدن با بچه ها 

مهم نیست سگ شما از چه نژاد و با چه شخصیتی است, همه سگها فک قوی و دندان های تیز دارند و ممکن است در شرایط استرس زا گاز بگیرند.

کودکان و سگهای کوچک از هر نژاد همیشه باید تحت نظارت یک فرد بالغ قرار بگیرند و هرگز با هم، در این دوره تنها نمانند.

دوستی با سگ ها و دوستی با انسان دو چیز کاملاً متفاوت است. بعضی از سگ ها ممکن است به سگهای دیگر حمله کنند یا سعی در تسلط آنها داشته باشند حتی اگر آنها با انسان ها خوب رفتار می کنند، برخی دیگر بازی کردن با سگ های دیگر را به جنگ ترجیح می دهند، و بعضی ها دم می چرخانند و می دوند.

نژاد تنها عامل این رفتار‌ها نیست .

سگ هایی که تا ۶ یا ۸ ماهگی با سگهای هم سن و سال و مادر خود بزرگ شده اند و زمان زیادی را با بازی با توله سگهای دیگر گذرانده اند مهارت های اجتماعی بهتری در مقایسه با سگهای دیگر دارند.

پرورش سگی که سگهای دیگر را دوست دارد

سگهایی که چندان دوستدار سگ نیستند را مشاهده کنید

سگ های غریبه دوست با دم تکان دادن و ناز کردن از مهمانان استقبال می کنند. اما مابقی سگها خجالتی، بی تفاوت، یا حتی پرخاشگر هستند. با این حال مهم نیست که از چه نژادی هستند، سگی که در تولگی با انواع انسان ها از نظر سن، اندازه و اشکال مختلف معاشرت داشته در بزرگسالی به غریبه ها پاسخ بهتری می دهند. باید در نظر داشته باشید که حتی سگهای با معاشرت بهتر هم باید همچنان در اجتماعات حضور داشته باشند تا در این روند تغییری رخ ندهد.

سگ هایی که با غریبه ها کمتر دوست هستند را مشاهده کنید.

نیازهای بهداشتی و نظافتی
2/5

اگر قصد دارید خانه خود را با یک سگ شریک شوید، شما باید با برخی از موهای سگ روی لباس و خانه خود کنار بیایید. با این حال، ریزش در نژادها بسیار متفاوت است. موی برخی از سگها در طول سال ریخته میشود، برخی به صورت فصلی ریزش پیدا میکنند، برخی هر دو را با هم دارند, و بعضی دیگر به سختی ریزش مو دارند. اگر شما کمی وسواسی هستید باید یک نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استاندارد های خود را تغییر دهید.

برای دانستن بیشتر در مورد ریزش موی سگ این مطلب را بخوانید.

سگ هایی که ریزش بسیار کمی دارند را مشاهده کنید

سگ های مستعد آبریزش ممکن است لکه هایی از آب بینی و دهان خود را روی دست یا بدن شما جا بگذارند و لکه های مرطوب نیز برای سلام کردن به شما روی لباس تان حاضر میشوند.

اگر مشکل خاصی با بزاق دهان ندارید که بسیار خوب، اما اگر شما یک فرد وسواسی هستید ممکن است بخواهید یک نژاد با نرخ پایین در بخش آبریزش را انتخاب کنید.

سگ هایی که نرخ آبریزش بالایی ندارند را مشاهده کنید.

بعضی از سگ ها، سگهای به اصطلاح “برس بکش و برو” هستند یعنی سریع و راحت آراسته می شوند.

برخی دیگر نیاز به استحمام مرتب, ریز ریز مرتب کردن با فاصله زمانی کم، و سایر نظافت ها برای تمیز و سالم نگه داشته شدن دارند.

دقت کنید که آیا وقت برای سگی که نیاز به نظافت زیاد دارد را دارید؟ یا مبلغی برای انجام آن کارها به شخص دیگری پرداخت میکنید یا خیر؟!

سگهایی که نیاز به نظافت بیشتر دارند را مشاهده کنید

به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل، برخی نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی هستند، اما دقت داشته باشید این بدان معنی نیست که هر سگ از این نژاد به این بیماری ها مبتلا خواهد شد. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

اگر در حال به سرپرستی گرفتن توله سگی هستید، بهتر است بفهمید کدام بیماری های ژنتیکی در نژادی که به آن علاقه دارید شایع است. همچنین ممکن است بخواهید بپرسید که آیا در پناهگاهی که سگ مورد نظرتان در آنجا هست اطلاعاتی در مورد سلامت جسمی والدین توله سگ شما یا برادران یا خواهران آن وجود دارد!؟

بسیاری از مشکلات سلامتی, مربوط به گوارش و مسائل روده است. افزودن مکمل های معتبر برای هضم غذا می تواند به حیوان خانگی شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشد و سلامت کلی آنها را بهبود بخشد.

سگهایی که بیشتر در معرض مشکلات سلامتی هستند را مشاهده کنید

بعضی از نژاد ها اشتیاق و تمایل زیادی دارند که به راحتی وزن بگیرند. مانند انسانها در سگها نیز اضافه وزن می تواند باعث بروز مشکلات سلامتی در سگ شود. اگر نژادی را انتخاب میکنید که مستعد اضافه وزن است, شما باید رفتارتان را کنترل کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها به اندازه کافی ورزش می کنند.

همچنین وعده های غذایی آنها را به اندازه های مشخص و معین در نظر بگیرید و نگذارید غذا همیشه در اختیار سگ تان باشد.

از دامپزشک تان در مورد رژیم غذایی سگ تان بپرسید و مواردی که برای تغذیه سگ شما توصیه می کنند تا وزن خوب و بدن سالم داشته باشد را رعایت کنید.

اگر سگ شما مشکلات معده دارد افزودن مکمل های هضم غذای معتبر و تایید  شده می تواند به سگ شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشد و سلامت کلی او را بهبود بخشد.

سگ ها در همه اندازه ها وجود دارند, از کوچکترین سگ سان جهان شی هوا هوا که در فارسی به چی واوا یا شی واوا میشناسند، تا گریت دن یا دانمارکی بزرگ.

اینکه یک سگ چقدر فضا را اشغال می کند، عامل اصلی در تصمیم گیری در مورد سازگاری آنها با شما و فضای زندگی شما است. نژادهای بزرگ سگ ممکن است قدرتمند و ترسناک به نظر برسند، اما برخی از آنها فوق العاده شیرین هستند! نگاهی بیندازید و سگ با سایز مناسب خود را پیدا کنید!

بسیاری از سگهای بزرگتر مستعد مسائل مشترک هستند، جویدنی هایی که به افزایش سلامت مفاصل کمک می‌کند را پیدا کنید.

سگ های سایز متوسط را مشاهده کنید

سگ های سایز کوچک را مشاهده کنید

قابلیت آموزش پذیری
3/5

سگهای با قابلیت یادگیری آسان در ایجاد ارتباط و فرم دادن و منسجم کردن ذهن خود بین شنیدن دستور (مانند “بشین”)، عمل کردن (“نشستن”) و نتیجه (“انجام شدن کامل رفتار”) با سرعت بالا ماهرترند.

سگهای دیگر به زمان، صبر، و تکرار بیشتری برای آموزش و تمرین احتیاج دارند.

بسیاری از نژاد‌ها باهوش هستند اما در هنگام آموزش به این جمله می اندیشند که “با انجام این کار چه چیزی نصیب ما می‌شود؟”

در این صورت شما باید از پاداش ها و بازی ها استفاده کنید تا به آنها یاد دهید که می خواهید درخواست های شما را برآورده کنند.

در اینجا برخی از جایزه های عالی وجود دارد که می تواند به آموزش سگ شما کمک کند.سگهایی که سخت آموزش می بینند را مشاهده کنید

سگها برای انجام کارهایی که به تصمیم گیری، هوش، و تمرکز نیاز دارند مانند گله داری، نیاز به تمرین مغز خود دارند، درست همانطور که سگهایی که برای دویدن در طول روز پرورش داده شده‌اند باید بدن خود را ورزش دهند. اگر تحریک ذهنی لازم را نداشته باشند، آنها کار خودشان را میکنند و معمولا کارهایی است که شما آن را نمیخواهید، مثل کندن و جویدن.

آموزش اطاعت پذیری و اسباب بازی های تعاملی سگ روش های خوبی برای تمرین مغز سگ است. مانند ورزش، انجام دستورات، جستجو کردن و رهایی دادن.

سگهایی که هوش کمتری دارند را مشاهده کنید.

در بیشتر نژادها در دوران تولگی سگ این عمل رایج است، و در نژاد‌های رتریور در همه سنین.

اصطلاح گاز گاز کردن به معنی دندان زدن و ادای جویدن به شکل بازی کردن است. (یک گزش نرم و کاملاً بدون درد که پوست را سوراخ نمی‌کند)

سگهایی که گاز گاز می کنند از این عمل برای نگهداشتن و همچنین جمع کردن اعضای خانواده انسانی خود استفاده میکنند. که بهتر است به آنها آموزش داده شود تا یاد بگیرند این کار را روی اسباب بازی های جویدنی خود امتحان کنند نه روی انسان ها.

این نژاد ها واقعا از یک بازی جویدنی یا جویدن یک اسباب بازی خوب که با خوراکی پر شده است لذت میبرند.

سگهایی که برای شکار پرورش یافته اند, مانند تریر‌ها، تمایل ذاتی به تعقیب کردن دارند (و گاهی اوقات کشتن). هر چیزی که جنب و جوش کند، مانند گربه ها، سنجاب ها، و حتی شاید ماشین ها میتواند غریزه آنها را تحریک کند.

سگ هایی که دوست دارند تعقیب کنند هنگامیکه بیرون از منزل هستند باید قلاده داشته باشند یا در یک منطقه محصور نگهداری شوند، برای حصار نیز شما به یک حصار بلند و مطمئن نیاز دارید.

برای مثال نژادهایی که در اصل برای شکار پرندگان استفاده می‌شدند، به طور معمول پرندگان را تعقیب نمی کردند، اما هنگامی که پرندگان در حال پرواز بودند، احتمالاً به سختی می توانستید توجه آنها را به خود جلب کنید.سگ هایی که پتانسیل شکار دارند را مشاهده کنید.

برخی از نژاد‌ها نسبت به نژاد‌های دیگر ساکت‌تر هستند. هنگام انتخاب نژاد به این موضوع توجه کنید که سگ مورد نظر شما معمولا چقدر با پارس کردن یا زوزه کشیدن سر‌و‌صدا ایجاد میکند. اگر به یک سگ شکاری فکر می‌کنید، صدای آنها را چطور می بینید!؟ یک زوزه موزیکال! یا یک صدای دیوانه‌کننده!

اگر به فکر یک نگهبان هستید، یک شهر پر از آدم‌های غریبه و مرموز دارید، آیا سگتان را روی تنظیمات هشدار آپارتمان قرار میدهید!؟  آیا شما در خانه‌هایی با محدودیت صدا زندگی می‌کنید؟ آیا در نزدیکی خود همسایه دارید؟ 

در این صورت ممکن است بخواهید سگ ساکت‌تری انتخاب کنید.


فهرست سگهایی که ساکت و آرام هستند را مشاهده کنید.

برخی نژادها از نژادهای دیگر دارای روحیه آزاد‌تری هستند، سگهای شمال اروپا مانند هاسکی سیبرین برای رفتن به مسافت‌های طولانی پرورش یافته‌اند، و این شانس هم به آنها داده شده است. آنها پس از مشاهده هر چیزی که علاقه آنها را به خود جلب کند به سمتش پرواز می‌کنند.

بسیاری از سگهای شکاری یا باید بینی خود را دنبال کنند، یا آن خرگوشی را که به سمتی فرار کرد. حتی اگر این کار به معنای پشت‌سر‌گذاشتن شما باشد.

 

سگ هایی کمتر مستعد سرگردان‌شدن هستند را مشاهده کنید.

نیازهای جسمی
4/5

سگ های پرانرژی همیشه آماده و منتظر اقدام هستند، در اصل پرورش یافته اند تا همواره کار های سگ گونه انجام دهند. مانند قایم باشک بازی یا شکار کردن، یا جمع و جور کردن گله. آنها توان و انرژی لازم برای به پایان رساندن عالی یک روز تماما کاری را دارند. آنها به مقدار قابل توجهی ورزش و تحریک ذهنی نیاز دارند. و همچنین بیشتر دوست دارند وقت خود را در جنب و جوش کردن، پریدن، بازی کردن، و جستجو کردن و یافتن رد پا های جدید صرف کنند.

سگ های کم انرژی هم مانند یک کیسه سیب زمینی دوستدار چرت زدن و دراز کشیدن به دور از اتفاقات روز هستند. 

هنگام انتخاب نژاد، سطح فعالیت و شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید. و به این فکر کنید که به چیزی دست می یابید، یک سگ شاد و چابک، یک سگ پر انرژی، یک سگ پر قدرت، یا یک سگ کم تحرک.

سگهایی که انرژی کمی دارند را مشاهده کنید.

 

یک سگ قوی و زورمند هم ممکن است انرژی بالایی داشته باشد هم نه, اما هر کاری که انجام می‌دهد را با قدرت انجام میدهد. آنها بند قلاده را میکشند (تا زمانیکه به آنها آموزش بدهید که این کار را نکنند), سعی می‌کند موانع را کنار بزند, و با برداشتن لقمه‌های بزرگ غذا بخورد و بنوشد (بطور غیر‌مودبانه و غیرعادی). این رفتار تمرین بسیار زیادی می‌طلبد تا به یک رفتار و شخصیت خوب تبدیل شود. و ممکن است بهترین انتخاب برای هم‌خانه بودن با کودکان یا سالمندان نیز نباشد.

از طرف دیگر، یک سگ با سرسختی کم ، رویکرد فروتنانه‌تری نسبت به زندگی دارد.

 

 

سگهایی با سرسختی کم را مشاهده کنید.

بعضی از نژاد ها با یک پیاده روی عصرگاهی آهسته در اطراف حال خوبی پیدا می کنند و نیاز به ورزش را برطرف میکنند، برخی دیگر به ورزش شدید روزانه نیاز دارند، مخصوصاً آنهایی که در اصل برای کارهای با تحرک فیزیکی بالا ساخته شده اند، مانند گله داری یا شکار.

بدون ورزش کافی، این نژادها ممکن است دچار اضافه وزن شوند و همچنین انرژی فرو خورده خود را از راه هایی که دوست ندارید تخلیه کنند. مانند پارس کردن، جویدن، و کندن.

نژادهایی که به ورزش زیادی احتیاج دارند، برای فضای آزاد، افراد فعال، و افرادی که علاقمند هستند سگهای خود را برای رقابت در ورزش های سگهای پرانرژی آموزش دهند مناسب هستند.

حتی سگ های مسن هم نیاز به ورزش دارند و این میتواند به مقابله با علائم آرتروز و سایر مشکلات وابسته به سن کمک کند.

 

 

سگهایی که به تمرین زیاد نیاز ندارند را مشاهده کنید.

بعضی از سگ ها توله سگهای همیشگی هستند، همیشه برای بازی التماس میکنند. در حالی که دیگران جدی تر و کم تحرک هستند.

اگرچه توله سگ بازیگوش به نظر دوست داشتنی است، اما در نظر بگیرید که می خواهید هر روز چند بازی واکشی یا رفتن و آوردن بازی کنید! و اینکه آیا شما بچه دارید؟ یا سگ دیگری که می تواند به عنوان همبازی سگ باشد؟

همچنین ممکن است بخواهید یک سگ پیرتر را به فرزندی قبول کنید، افراد سالخورده هم می توانند تا سنین پیری بازیگوشی داشته باشند اما تقاضای کمتری برای بازی نسبت به سگ های جوان داشته باشند.

 


سگهایی که کمتر بازیگوشی دارند را مشاهده کنید.

اطلاعات پایه:

گروه نژادی سگ: سگ خانواده
قد: ۲۰ الی ۲۷ سانتیمتر از شانه
وزن: ۲ الی ۴ کیلوگرم
طول عمر: ۱۲  الی ۱۶ سال

اطلاعات بیشتر در مورد نژاد پاپیلون:

پاپیلون که نام آن از کلمه فرانسوی پروانه گرفته شده است، پرتره‌ای است که جان گرفته است، بازنمایی مدرن از اسپانیل های کوچک که اغلب در نقاشی های قرن های گذشته دیده می شود. اسپانیل کوچک در طول سال ها تا حدودی از نظر ظاهری تغییر کرده است، اما او همچنان همان همراه فوق العاده‌ای است که سال ها پیش دامان خانم ها و پادشاهان را زیبا کرده بود.

کلمه پاپیلون به معنی “پروانه” به گوش های راست و حاشیه دار این نژاد اشاره دارد که شبیه بال های باز پروانه است. این نژاد همچنین در گونه ای به نام phalene وجود دارد که به معنای “بید” است، پسرعموی پروانه که بال های خود را در حالت استراحت جمع می کند. هر دو گونه می‌توانند در یک بستر به دنیا بیایند، اگرچه پاپیلون گونه محبوب تر و شناخته شده تر است.

در حالی که او از نظر جثه به عنوان سگ آغوشی دسته بندی شود، اما پاپیلون درخشان، شلوغ و کنجکاو است. اگر می‌خواهید یک سگ در‌حالی که تلویزیون تماشا می‌کنید روی بغل شما بنشیند، احتمالا بهترین انتخاب نیست. او به احتمال زیاد به دنبال کاری می گردد و با خوشحالی خانه و حیاط شما را از شر جوندگان کوچکی که ممکن است در آنجا کمین کرده باشند خلاص می‌کند. این سگ کوچک در محافظت از پک انسانی اش وظایف خود را به عنوان همراه و نگهبان خانواده جدی می‌گیرد.

او نگرش یک سگ بزرگ و سطح هوشیاری بالایی دارد که او را به یک نگهبان فوق العاده تبدیل می‌کند، اما وقتی نوبت به محافظت از شما می‌رسد، مهم است که مطمئن شوید بیش از حدی که می‌تواند، پیش نرود. او نمی‌داند که فقط 2 تا 4 کیلوگرم وزن دارد.

پاپیلون برونگرا و پرانرژی است. او عاشق بودن با مردم است و سگی شاد است که همه را آزادانه می‌بوسد. اندازه کوچک او باعث می شود که او به راحتی قابل حمل باشد، و خز او در حالی که زیاد است، مراقبت از آن آسان است و بیش از حد نمی ریزد.

سطح انرژی او از متوسط تا شدید متغیر است، و اگر می‌خواهید در ورزش های سگ مانند چابکی یا رالی شرکت کنید، بسیار قابل تمرین است. پاپیلون ها همچنین رقبای عالی برای شرکت در مسابقات هستند و نژاد عروسکی شماره یک در رقابت اطاعت پذیری هستند.

همه دارندگان پاپیلون باید در کلاس اطاعت شرکت کنند تا مطمئن شوند که همراهان جذاب خود را بد، تربیت نمی‌کنند. اگر به‌موقع تربیت نشود رفتارهای قابل تحملی نخواهد داشت، پاپیلون ها می توانند خیلی لجبازی کنند.از طرفی، تمایل آنها برای راضی کردن شما و موفقیت، آنها را در یادگیری ترفندها یا هر‌چیز دیگری که میشود به آنها یاد داد توانمند می کند. سگ های پاپیلون حتی می‌توانند کشیدن یک گاری کوچک را بیاموزند و با افتخار در رژه ها آن را بکشند.

این یک نژاد با طول عمر زیاد است. معمول است که پاپیلون ها تا سنین نوجوانی به خوبی زندگی می کنند، و اگر قصد خرید یکی از آنها را دارید باید آن را در نظر بگیرید. سگ تا سالهای آینده عضوی از خانواده شما خواهد بود.

یک پاپیلون در سال 1999 زمانی که برای اولین بار در نمایشگاه Westminster Kennel Club بهترین نمایش در‌ تاریخ نژاد خود را را اجرا کرد. سگ، Ch. Loteki  Supernatural Being، یا کربی برای دوستانش، همچنین برنده نمایشگاه جهانی سگ در هلسینکی، فنلاند، و دعوتنامه سلطنتی در کانادا در سال 1998 شد. بردهای زیاد، این نژاد را به بسیاری از کسانی که هرگز ندیده یا نام آن را نشنیده بودند، معرفی کردکه باعث افزایش محبوبیت این نژاد شد، با این وجود در هر گوشه خیابان یک پاپیلون پیدا نخواهید کرد. او یک نژاد کمیاب نیست، اما معمولی هم نیست. اکثر پرورش دهندگان یک لیست انتظار دارند زیرا پاپیون‌ها معمولاً زادو ولد کمی دارند.

پاپیلون برای قرن‌ها پرورش یافته است تا همراه نهایی باشد. آنها به شدت مردم گرا هستند و خواستار این هستند که همیشه در زندگی صاحب خود گنجانده شوند. اگر به دنبال یک همراه پر جنب و جوش، پرانرژی، برون گرا و صمیمی هستید، این نژاد می‌تواند برای شما مناسب باشد. شما و پاپیلونتان سالهای زیادی در کنار هم با خوشی زندگی خواهید کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد پاپیلون

نکات برجسته پاپیلون:

پاپیلون ها در محیط هایی که باید دور از صاحبان خود قرار گیرند خوب عمل نمی‌کنند. تصمیم آنها این است که هرگز از همراهان انسانی خود جدا نشوند.
توله سگ ها شکننده هستند و ممکن است در اثر بازی خشن و غلتیدن آسیب ببینند. آنها برای خانواده هایی با فرزندان بسیار کوچک مناسب نیستند.
پاپیلون ها از جمله نژادهای حساس به بیهوشی هستند. این را هنگام برنامه‌ریزی هر عمل جراحی در نظر داشته باشید.

نکات برجسته پاپیلون

تاریخچه پاپیلون:

پاپیلون در پرتره های مربوط به قرن شانزدهم به تصویر کشیده شده است، که گواهی بر قدمت و قدرت ماندگاری این نژاد دارد. روبنس، واتو، بوچر، ون دایک، رامبراند و فراگونارد همگی آنها را در آثار هنری مختلف به تصویر کشیدند، که معمولاً معشوقه های دلچسب خود را همراهی می‌کردند. اسپانیل های کوچک همراهان مورد علاقه خانم های دربار در سراسر اروپا بودند. بازرگانان آنها را در سبدهایی روی قاطرها از طریق فرانسه، ایتالیا و اسپانیا حمل می‌کردند.

اوایل اسپانیول های عروسکی که از پاپیلون نشأت می‌گرفت، گوش های افتاد ای داشتند، اما در دربار قرن هفدهم و دربار لویی چهاردهم، یک اسپانیل کوچک با گوش های عمودی ساخته شد و به دلیل شباهتش به پروانه، پاپیلون نام گرفت. نام های دیگری که این نژاد در طول قرن ها با آن ها شناخته می‌شود عبارتند از: Epagneul Nain (اسپانیل کوچک)، کوتوله قاره ای، سگ سنجابی کوچک (زیرا خز دم و موهایشان شبیه به سنجاب) یا اسپانیل بلژیکی عروسکی.

علاوه بر گوش ها، تنها تغییر عمده در ظاهر این نژاد و رنگ آن بود. در ابتدا اسپانیل های کوچک تک رنگ بودند، اما این روزها آنها سفید با تکه های رنگی هستند. در غیر این صورت، امروز یک پاپیلون تقریباً همان چیزی است که ممکن است در یک نقاشی در لوور به تصویر کشیده شود. گونه گوش افتاده که به نام Phalene شناخته می شود، هنوز وجود دارد، اگرچه معمولاً دیده نمی‌شود. Papillon در بین 155 نژاد و گونه ثبت شده توسط American Kennel Club در رتبه 35 قرار دارد.

تاریخچه پاپیلون

اندازه نژاد پاپیلون‌:

پاپیلون ها ۲۰ الی ۲۷ سانتیمتر از شانه طول و ۲ الی ۴ کیلوگرم وزن دارند.

شخصیت:

سگ پاپیلون، شاد، هوشیار و دوستانه است. او سگ کوچکی است که دارای سطح فعالیت متوسط تا شدید است. بسیار باهوش و بسیار آموزش پذیر است و بهتر است به‌عنوان یک انجام دهنده توصیف شود، نه یک نوازش شونده.

خلق و خوی پاپیلون تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله وراثت، تربیت و اجتماعی شدن قرار می‌گیرد. در کل توله سگ هایی با خلق و خوی خوب, کنجکاو و بازیگوش هستند و مایلند به مردم نزدیک شوند و توسط آنها نگهداری شوند.

همیشه حداقل یکی از والدین را ملاقات کنید – معمولاً مادر کسی است که در دسترس است – تا مطمئن شوید که آنها خلق و خوی خوبی دارند که شما با آن راحت هستید. ملاقات با خواهر و برادر والدین نیز برای ارزیابی اینکه یک توله سگ وقتی بزرگ شود چگونه خواهد بود مفید است.

مانند هر سگ دیگر، پاپیلون ها در جوانی نیاز به اجتماعی شدن اولیه دارند – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف، مناظر، صداها و تجربیات مختلف. اجتماعی شدن به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که توله پاپیون شما به یک سگ خوب تبدیل می شود. ثبت نام او در کلاس آموزش توله سگ یک شروع عالی است. دعوت مرتب از دوستان و بردن او به پارک های شلوغ، فروشگاه هایی که به سگ ها اجازه می دهند، و در گردش های آرام برای ملاقات با همسایه ها نیز به او کمک می‌کند تا مهارت های اجتماعی خود را بهبود بخشد.

شخصیت پاپیلون

سلامتی و بیماری های نژاد پاپیلون‌:

پاپیلون ها به طور کلی سالم هستند، اما مانند همه نژادها، مستعد ابتلا به برخی شرایط سلامتی هستند. همه پاپیلون ها به یک یا همه این بیماری ها مبتلا نمی شوند، اما اگر به این نژاد فکر می کنید، مهم است که از آنها آگاه باشید.

لوکساسیون کشکک:

این یک مشکل رایج در سگ های کوچک است. این بیماری زمانی ایجاد ‌می شود که کشکک که دارای سه قسمت است – استخوان ران (استخوان ران)، کشکک (کلاه زانو) و درشت نی (ساق پا) – به درستی ردیف نشده باشد. این باعث لنگش پا یا راه رفتن غیر عادی ‌می‌شود، مانند پرش. این وضعیتی است که در بدو تولد وجود دارد، اگرچه ناهماهنگی یا لوکس شدن واقعی همیشه تا زمان زیادی رخ نمی دهد. مالش ناشی از لوکس شدن کشکک ‌می‌تواند منجر به آرتریت، یک بیماری دژنراتیو مفصلی شود.

چهار درجه لوکساسیون کشکک وجود دارد که از درجه یک، لوکس شدن گاه به گاه باعث لنگش موقت در مفصل ‌می شود تا درجه چهار، که در آن چرخش استخوان درشت نی شدید است و کشکک را نمی توان مجدداً به صورت دستی تنظیم کرد، وجود دارد. درجات شدید لوکساسیون کشکک ممکن است به ترمیم جراحی نیاز داشته باشد.

هیپوگلیسمی:

هیپوگلیسمی‌ یا قند‌خون پایین، یک مشکل احتمالی برای تمام توله سگ های نژاد عروسکی است. هیپوگلیسمی‌ در مراحل اولیه به راحتی قابل درمان است اما اگر درمان نشود ‌می تواند کشنده باشد. مهم است که پرورش دهندگان و صاحبان توله سگ های نژاد عروسکی علائم و نشانه ها را تشخیص دهند زیرا گاهی اوقات ممکن است دامپزشکان این بیماری را به عنوان هپاتیت ویروسی یا آنسفالیت به اشتباه تشخیص دهند.

توله سگ مبتلا به هیپوگلیسمی‌ کند ‌می شود و بی حال ‌می شود و به دنبال آن ‌می لرزد. مقداری عسل زیر زبان او بگذارید و بلافاصله او را نزد دامپزشک ببرید. اگر اجازه داده شود وضعیت ادامه پیدا کند، او در نهایت تشنج ‌می‌ ند، به کما ‌می رود و ‌می میرد. هر زمان که شیهواهوا بی حال است و لثه ها و زبان آبی مایل به خاکستری دارد، یک وضعیت اضطراری است. هیپوگلیسمی‌ در توله های عروسکی  زمانی اتفاق می افتد که ذخایر چربی لازم برای تامین گلوکز کافی را در مواقع استرس ندارند یا به طور منظم غذا نمی‌خورند.

نای جمع شده:

به طور کامل مشخص نیست که چگونه این اتفاق ‌می افتد، اما استنشاق سریع هوا باعث صاف شدن نای و ورود هوا به ریه ها ‌می‌شود، دقیقاً مانند نی نوشابه که به شدت روی آن کشیده ‌می‌شود. این وضعیت ممکن است ارثی باشد. این بیماری در نژادهای خاصی رخ ‌می دهد و سگ هایی که دارای آن هستند یک ناهنجاری در آرایش شیمیایی حلقه های نای خود نشان ‌می دهند که در آن حلقه ها سفتی خود را از دست ‌می دهند و نمی توانند شکل دایره ای خود را حفظ کنند.

آتروفی پیشرونده شبکیه (PRA):

این یک اختلال دژنراتیو چشمی است که در نهایت باعث کوری یا از دست دادن گیرنده های نوری در پشت چشم می‌شود. PRA سالها قبل از اینکه سگ علائم نابینایی را نشان دهد قابل تشخیص است. خوشبختانه سگ ها می‌توانند از حواس دیگر خود برای جبران نابینایی استفاده کنند و سگ کور می تواند زندگی کامل و شادی داشته باشد.

فونتانل باز:

پاپیلون ها با یک نقطه نرم در بالای سر متولد می شوند. معمولاً لکه نرم تقریباً مانند سر‌کودک بسته می شود، اما گاهی اوقات به طور کامل بسته نمی شود. یک ضربه تصادفی به آن نقطه روی سر می تواند یک پاپیلون با یک نقطه نرم بسته نشده را بکشد.

سلامتی و بیماری های پاپیلون

مراقبت و نگهداری نژاد پاپیلون‌:

پاپیلون ها سگ های خانگی هستند و برای زندگی در فضای باز مناسب نیستند. با این حال، آنها فعال هستند و از داشتن حیاطی که در آن می‌توانند در دیوانه وار و سریع بدود، لذت خواهند برد. با این حال، اگر این ممکن نباشد، به بازی در خانه و پریدن به روی مبلمان اکتفا می‌کنند. آنها اغلب به عنوان بزهای کوهی توصیف می‌شوند، بنابراین اگر بزهای خود را روی میز آشپزخانه یا مکان های بلند دیگری پیدا کردید، تعجب نکنید.

بزرگسالان به دو یا سه بار پیاده‌روی 20 تا 30 دقیقه‌ای یا زمان بازی در روز نیاز دارند و اگر بتوانید آن را فراهم کنید، آن‌ها قدردان شما خواهند بود. برای توله ها با دو یا سه بار پیاده روی 10 تا 15 دقیقه‌ای شروع کنید و به تدریج زمان و مسافت را افزایش دهید. توله سگ یا بزرگسال، با توقف یا نشستن به شما اطلاع می‌دهند که خسته شده‌ است.

اگرچه آنها به عنوان سگ های کوچک و قوی بزرگ می‌شوند،اما توله سگ های پاپیون می‌توانند شکننده و آسیب پذیر باشند. پاهای آن ها می‌توانند به راحتی زمانی که از پشت مبل یا از روی تخت می‌پرند بشکنند، بنابراین سعی کنید با آموزش استفاده از پله ها برای بالا و پایین رفتن از مبلمان یا صبر کردن تا زمانی که آنها پایین بیایند، از چنین اتفاق هایی اجتناب کنید.

اگر برای پاپیلون ها یک برنامه در نظر بگیرید، آموزش خانگی آسان است. همیشه آنها را هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوند، بعد از هر وعده غذایی، بعد از چرت زدن، بعد از زمان بازی، بعد از یک جلسه نظافت یا حمام و درست قبل از خواب بیرون بیاورید. هنگامی که نمی‌توانید بر آنها نظارت کنید باید آنها را در پارک خود نگهداری کنید یا در یک اتاق توله سگ قرار دهید.

آموزش جعبه (باکس) برای هر سگی مفید است و راهی مهربانانه برای اطمینان از این است که پاپیلون شما در خانه وارد چیزهایی نمی‌شود که نباید. باکس همچنین مکانی است که او می‌تواند برای چرت زدن در آن استراحت کند. آموزش باکس در سنین پایین به سگ پاپیلون شما کمک می‌کند تا در صورت, نیاز به سوار شدن وسایل نقلیه یا بستری شدن در بیمارستان، حبس را بپذیرد.

با این حال، هرگز پاپیلون خود را در تمام طول روز در جعبه نگذارید. باکس زندان نیست و او نباید بیشتر از چند ساعت را در آن بگذراند مگر زمانی که شب ها خواب است. پاپیلون ها سگ های مردمی هستند و قرار نیست زندگی خود را در یک جعبه یا لانه سپری کنند. سگ پاپیلون خود را با استفاده از تکنیک های تقویت مثبت مانند پاداش غذا، تمجید و بازی آموزش دهید، و به زودی متوجه خواهید شد که او می‌تواند هر‌چیزی را که شما می توانید یاد بدهید یاد بگیرد.

مراقبت و نگهداری از پاپیلون

تغذیه سگ پاپیلون:

مقدار توصیه شده روزانه: 1/4 تا 1/2 فنجان غذای خشک با کیفیت بالا، به دو وعده تقسیم می‌شود. تغذیه بیش از حد پاپیلون آسان است، اما او زانوهای ظریفی دارد و نباید اجازه داد چاق شود. سگ پاپیلون خود را با اندازه گیری غذای او و غذا دادن به او دو بار در روز به جای کنار گذاشتن غذا همیشه در وضعیت خوبی نگه دارید.

اگر مطمئن نیستید که او اضافه وزن دارد، آزمایش عملی را امتحان کنید. دستان خود را روی پشت او قرار دهید، شست ها را در امتداد ستون فقرات، در حالی که انگشتان به سمت پایین باز شده اند. باید بتوانید بدون فشار دادن سخت دنده های او را حس کنید, اگر نمی‌توانید، او به غذای کمتر و ورزش بیشتری نیاز دارد.

تغذیه پاپیلون

پاپیلون با کودکان و دیگر حیوانات خانگی:

پاپیلون ها کودکان را دوست دارند، اما ترکیب یک سگ کوچک و یک کودک خردسال می‌تواند دستورالعملی برای فاجعه باشد. یک سگ پاپیلون یا پاپیون ممکن است از دستان کودک بپرد و به خود آسیب برساند، اگر او به درستی در دست گرفته نشود، و در صورت بدرفتاری با او در دفاع از خود تردید نمی‌کند. بسیاری از پرورش دهندگان از ترس آسیب دیدن سگ، توله سگ ها را به خانواده هایی که بچه های نو‌پا دارند نمی‌فروشند.

این قانون را در نظر بگیرید که کودکان خردسال فقط زمانی می‌توانند پاپیلون را در دست بگیرند یا نوازش کنند که روی زمین نشسته باشند. همیشه نحوه نزدیک شدن و لمس سگ ها را به کودکان بیاموزید و همیشه بر هر گونه تعامل بین سگ ها و کودکان خردسال نظارت کنید تا از گاز گرفتن یا کشیدن گوش یا دم سگ جلوگیری شود. به کودک خود بیاموزید که هنگام خواب یا غذا خوردن به سگی نزدیک نشود یا سعی نکند غذای سگ را از او بگیرد. هیچ سگی نباید بدون نظارت, با کودک رها شود.

پاپیلون ها اگر در سنین پایین به سایر حیوانات خانگی از جمله گربه ها معرفی شوند به خوبی با آنها کنار می‌آیند. سگ پاپیلون نترس اغلب سگ هایی را که خیلی بزرگ تر از او هستند هدایت می‌کند، و این ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

رفتار پاپیلون با کودکان و دیگر حیوانات خانگی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب