پرورش سگی که سگ های دیگر را دوست دارد

پرورش سگ خوش رفتار و سگی که با انسانی ها یا سگ های دیگر خوش برخورد است نکات بسیاری دارد. یک دوره کوتاه در رشد توله سگ ها وجود دارد, از توله سگ نوزاد تا 3 یا 4 ماهگی، زمانی که تجربیاتی که در این دوران کسب می کند تاثیر زیادی در کل زندگی او خواهد داشت.

فهرست مطالب

یک دوره کوتاه در رشد توله سگ ها وجود دارد, از توله سگ نوزاد تا 3 یا 4 ماهگی، زمانی که تجربیاتی که در این دوران کسب می کند تاثیر زیادی در کل زندگی او خواهد داشت. اگر او در این دوره برخورد های مثبتی با سگ های دیگر داشته باشد به احتمال زیاد در بزرگسالی او سگی خواهد بود که سگهای دیگر را دوست دارد. اصطلاحا به آن سگ دوستدار سگ می گوییم. اما اگر این تجربه خوب را نداشته باشد می تواند نسبت به سگ های دیگر پرخاشگر باشد.

شخصیت یک سگ بزرگسال از انعطاف کمتری نسبت به یک توله سگ برخوردار است. اما قرار گرفتن در معرض سگ های دیگر هنوز هم می تواند مهارت های اجتماعی شدن را به او بیاموزد. فقط به آرامی و محتاطانه حرکت کنید، و اگر نشانه هایی از پرخاشگری یا ترس مشاهده کردید مشکل را با یک مربی سگ حرفه ای و معتبر در میان بگذارید.

پرورش سگی که سگ های دیگر را دوست دارد

نحوه پرورش توله سگ دوستدار سگ

زمانی که توله سگ شما همراه با توله های دیگر در کنار مادر خود هستند این کار آسانی است. توله سگهای جوان به یکدیگر یاد می دهند که چگونه در اطراف سگهای دیگر رفتار کنند و عمدتا با تمرین نحوه نشان دادن و خواندن نشانه های تسلیم و سلطه، به یکدیگر آموزش میدهند. بدون این آموزش ها در مورد آداب سگ، سگ ممکن است به سگ دیگری که می خواهد به او بگوید : “من تسلیم می شوم – شما رئیس هستی” حمله کند و همچنین ممکن است یاد نگیرد که چگونه با تسلیم شدن در مقابل سگ دیگر، از حمله آن سگ به خود جلوگیری کند.

 

راه حل ساده است: به توله سگ خود آن قدر فرصت بدهید تا آداب اجتماعی خود را تمرین کند.

 

توله سگ خود را در سن مناسب به خانه بیاورید. توله سگ را قبل از هشت هفتگی از مادر و خواهر برادرهایش جدا و خریداری خریداری یا به سرپرستی قبول نکنید.

 

تاریخ های بازی تنظیم کنید. هنگامی که توله سگ جدید خود را به خانه می آورید، دوستان خود را دعوت کنید تا سگ های سالم و واکسینه شده خود را برای بازی بیاورند. برای اطمینان از این که توله سگ شما مرعوب نمی شود، با سگ های نرم و خوش رفتار شروع کنید.

 

گهگاهی او را در مدرسه یا پانسیون معتبر سگ ها بگذارید. تا با توله سگها وقت زیادی برای بازی بدون بند بگذراند.

 

زندگی اجتماعی او تغذیه کنید. وقتی توله سگ شما بزرگ شد، او را به پارک سگ ها ببرید و سگهای دوستانتان را برای بازی دعوت کنید تا سگ شما در معرض سگ های دیگر قرار گیرد. حتی اگر سگ شما در دوران تولگی زندگی اجتماعی خوبی داشته، در زمان بزرگسالی هم نیاز دارد تا ارتباطات سگی خود را ادامه دهد تا با گذشت زمان اجتماعی شدن و دوستدار سگ بودن او کم نشود.

 

سخن آخر: فرقی نمی کند سگ شما از چه نژاد یا خونی باشد، هر سگی باید به طور منظم با سگ های اهلی دیگر بازی کند تا در کنار سگهای دیگر رفتار های دوستانه را یاد بگیرد. این امر به ویژه قبل از سه یا چهار ماهگی، هنگامی که تجربیات یک توله سگ می تواند شخصیت او را در بزرگسالی شکل دهد، بسیار مهم است.

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب