نژاد چیست و از چه زمان نژاد ها به وجود آمدند؟

نژاد چیست و از چه زمان نژاد ها به وجود آمدند؟ ساده ترین راه برای تعریف نژاد این است که بگوییم همیشه “واقعی تولید می‌شود”.

فهرست مطالب

تاریخچه پرورش سگ

مردم از زمان ماقبل تاریخ, سگ پرورش می‌دادند. اولین تولید کنندگان سگ از گرگ به عنوان سگ خانگی استفاده می‌کردند, و از ابتدا سگها را بطور هدفمند برای انجام کارهای مختلف پرورش می‌دادند.
dog breed history

اینطور بنظر میرسد که شکار، نگهبانی و گله داری از اولین مشاغلی است که حیوان آنها را با اشتیاق انجام می‌دهد, حیوانی که قرار است “بهترین دوست انسان” نامیده شود.

برای هزاران سال، انسان ها سگها را با ویژگی های جسمی و روحی, که مناسب برای انجام کار مورد نظرشان باشد, پرورش می‌دادند.

برای مثال انواع سگ Greyhound یا سگ تازی پرورش یافته برای تعقیب طعمه ها، و انواع و اقسام ماستیف هایی (سگی از نژاد بزرگ و قوی با گوشها  و لب های آویزان) که به عنوان سگ محافظ و جنگجو استفاده می‌شدند,  دو نمونه قدیمی از سگهایی هستند که برای کارهای خاص پرورش یافته اند.

 

می خواهید تمامی نژادها را بشناسید؟

همانطور که بشر پیچیده تر شد, سگهایشان نیز همین کار را کردند, سرانجام نژادهای خاصی از سگ ها ظهور کردند که به تناسب نیازها و شرایط محلی پرورش دهندگان تربیت می شدند.

به عنوان مثال Greyhound یا سگ تازی ، پایه و اساس گرگ – سگ های ساحلی بزرگ ایرلندی و Greyhound Italian یا تازی های ظریف ایتالیایی بود. هر سه شباهت خانوادگی متمایزی دارند، اما هرگز یکی را با دیگری اشتباه نمی گیرید.

نژاد چیست؟

بنابراین، چه زمانی نژاد, یک نژاد است و فقط یک مدل یا یک نوع سگ نیست؟ ساده ترین راه برای تعریف نژاد این است که بگوییم همیشه “واقعی تولید می‌شود”.

به این معنی که تولید یک نژاد اصیل ایرلندی پشمالو به یک نژاد اصیل ایرلندی پشمالوی دیگر، همیشه سگهایی تولید می‌کند که مشخصا و به راحتی یک  پشمالوی ایرلندی تشخیص داده می‌شوند.

نژاد سگ

ویژگی های ایده آل جسمی, حرکتی و رفتاری هر نژاد در متون نوشتاری, به نام “استاندارد نژاد” نامگذاری میشود. و بطور کلی استاندارهای نژادی از گروه والدین آن نژاد سرچشمه میگیرد.

تاکنون بیش از ۳۴۰ نژاد سگ در سراسر جهان شناخته شده است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب