بریتیش مو کوتاه (British Shorthair)

بریتیش مو کوتاه یک نژاد اصیل گربه است که منشا اصلی آن بریتانیا است. او دارای شخصیتی ملایم و تطبیق پذیر است و این خصوصیت او را به یک همراه عالی برای خانواده تبدیل می کند.

فهرست مطالب

گربه بریتیش مو کوتاهگربه ای است پر از اصالت بریتانیایی که صدایی آرام دارد و یک همراه بی‌نیاز است. بریتیش شورت هیر تمایل دارد با همه به خوبی کنار بیاید. آنها ملایم هستند و حیوانات خانگی دیگر را به آسانی تحمل می کنند.

برخی از گربه ها به داشتن موی بلند و پرپشت شهرت دارند، اما بریتیش مو کوتاه گربه ای است متفاوت. اگر به دنبال دوستی هستید که آرام باشد و شما را زیاد آزار ندهد، این گربه برای شما مناسب است.

اطلاعات و مشخصات گربه بریتیش مو کوتاه

تمام حقایق و خصوصیات نژاد بریتیش مو کوتاه (British Shorthair cat) را در زیر مشاهده کنید!

خصوصیات نژاد بریتیش مو کوتاه:

برخی از نژاد های گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. برخی  پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی‌تفاوت هستند و برخی تمام خانواده را غرق محبت می‌کنند. نژاد تنها عاملی نیست که باعث به وجود آمدن محبت می‌شود. گربه هایی که در خانه ای پر جمعیت بزرگ شده‌اند، با انسان ها راحت‌ تر هستند و راحت‌ تر با آنها ارتباط برقرار می‌کنند.
گربه هایی که خیلی مهربان نیستند را اینجا ببینید.

اگر می‌خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از مو های گربه روی لباس و در خانه خود کنار بیایید. با این حال، ریزش در بین نژاد ها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یک نژاد کم ریزش انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید. روکش مبلمان می‌تواند تمیز کردن موهای گربه را آسان تر کند و موها را از مبل شما دور نگه دارد!
گربه هایی که ریزش موی کم دارند را اینجا ببینید.

به دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژاد ها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا خواهد شد, فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژادی که به آن علاقه دارید شایع است.
گربه های مستعد مشکلات سلامتی هستند را اینجا ببینید.

برخی از گربه ها، بچه گربه های همیشگی هستند (پر از انرژی و شیطنت) در حالی که برخی دیگر جدی‌ تر و آرام‌ تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به‌نظر می‌رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موش را می‌خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می‌توانند به‌عنوان همبازی آن باشد؟ یک اسباب‌بازی گربه ای کلاسیک مانند یک چوب که از آن منگوله ای آویزان است برای گربه های بازیگوش عالی است!
گربه‌هایی با پتانسیل کم برای بازیگوشی را اینجا ببینید.

صدای برخی از نژاد ها یا صدای میو، جیغ و چرت زدن  بیشتر از بقیه است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می‌کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه مداوم” شما را دیوانه می‌کند، گربه‌ای را در‌نظر بگیرید که تمایل کمتری برای گپ زدن دارد.
گربه هایی را که تمایل کمتری به ایجاد صدا دارند اینجا ببینید.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی استحکام برای رسیدگی به حیوانات خانگی سنگین و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی‌هایی هستند که یک گربه بچه پسند را می‌سازند. رتبه‌بندی‌های ما کلی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه ای نیست. گربه ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب رفتار کنند.
گربه هایی که بچه‌ها را دوست ندارند در اینجا ببینید.

گربه های غریبه با نگاهی کنجکاو یا با بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. بعضی ها خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می‌شوند یا به اتاق دیگری می‌روند. با این حال، فرقی نمی‌کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می‌دهد.
گربه‌های خجالتی با غریبه ها را اینجا ببینید.

برخی از نژاد ها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در‌نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.
گربه هایی که نیاز به آراستن دارند را اینجا ببینید.

برخی از نژاد های گربه با هوش تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از محرک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب‌بازی‌های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است. اسباب‌بازی اسکراچر می‌تواند بچه گربه هوشمند شما را حتی زمانی که در خانه نیستید مشغول نگه دارد!
گربه هایی با هوش کمتر را اینجا ببینید.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه, حیوانات‌خانگی دیگر را در خانه می‌پذیرند.
گربه هایی که  دیگرحیوانات‌خانگی را دوست ندارند اینجا ببینید.

اطلاعات پایه:

قد:  55 الی 64 سانتیمتر از شانه
وزن: 3.17 الی 9 کیلوگرم
طول عمر: 12  الی 17 سال
اصل و نسب: بریتانیا

تاریخچه نژاد گربه بریتیش مو کوتاه:

شاید متوجه نشده باشید، اما احتمالاً با بریتیش مو کوتاه بزرگ شده اید. او گربه چکمه پوش و گربه خندان آلیس در سرزمین عجایب است.

مو کوتاه بریتانیایی گربه بومی انگلستان است. با ظهور نمایش های گربه در دوران ویکتوریا، هواداران گربه شروع به پرورش آنها با استاندارد خاصی کردند و برای آنها شجره نامه نگه داشتند. در اولین نمایش گربه ها، بریتیش مو کوتاه تنها گربه شجره دار بود که به نمایش گذاشته شد. بقیه به سادگی بر اساس نوع مو ها یا رنگ توضیح داده شدند.

دو جنگ جهانی این نژاد را ویران کرد و تعداد کمی از بریتیش های مو کوتاه پس از جنگ جهانی دوم باقی ماندند. با کمک نژاد های دیگر، مو کوتاه ها در بریتانیا احیا شدند.

انجمن گربه های آمریکا در سال 1967 مو کوتاه بریتانیایی را به رسمیت شناخت، اما انجمن گربه سانان تا سال 1980 آن را نپذیرفت. اکنون، همه انجمن های گربه این نژاد را به رسمیت می شناسند.

گربه بریتیش مو کوتاه

شخصیت گربه بریتیش مو کوتاه:

بریتیش مو کوتاه ملایم و تطبیق پذیر است و این خصوصیت او را به یک همراه عالی برای خانواده تبدیل می کند. او از محبت لذت می برد، اما از نوع گربه های «من، من، من» نیست. انتظار داشته باشید که او در طول روز شما را در خانه دنبال کند و هر جا که توقف کردید در همان نزدیکی مستقر شود.

بریتیش مو کوتاه مملو از اصالت بریتانیایی است. او صدای آرامی دارد و یک همراه بی نیاز است. او نیازی به گردش ندارد و دوست دارد کنار شما بنشیند. از آنجایی که یک گربه بزرگ است، علاقه ای به حمل و نقل ندارد.

بریتیش مو کوتاه یک گربه با سطح فعالیت متوسط است. او در دوران بچه گربه پرانرژی است، اما معمولاً تا یک سالگی شروع به آرام شدن می‌کند. مو کوتاه های بریتانیایی بالغ‌تر معمولاً سیب زمینی‌های کاناپه‌ای هستند، اما نرهای بالغ گهگاه مانند غول های مسخره رفتار می‌کنند. وقتی در خانه می‌دوند، می‌توانند صدایی شبیه فیل داشته باشند.

بریتیش مو کوتاه به ندرت مخرب است. آداب و رسوم آن‌ها شبیه یک امپراطور مناسب است، نه شبیه یک هوادار فوتبال. درضمن آنها با اطمینان از مهمانان استقبال می‌کنند.

شخصیت بریتیش مو کوتاه

سلامتی و بیماری ها در بریتیش مو کوتاه:

هم گربه های شجره‌دار و هم گربه های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. مشکلاتی که در بریتیش مو کوتاه دیده شده است، التهاب لثه و کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک است که هر دوی آنها می توانند بر هر نژادی تاثیر بگذارند.

مراقبت و نگهداری از گربه بریتیش مو کوتاه:

موی کوتاه و صاف بریتیش شورت هیر, با برس زدن هفتگی یا شانه زدن برای از بین بردن موهای مرده مرتب می شود. بنابراین حمام  برای مو کوتاه بریتانیایی به ندرت لازم است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. نظافت روزانه دندان بهترین راهکار است، اما مسواک زدن هفتگی هم بهتر از هیچی است. ناخن های بریتیش مو کوتاه را هر هفته کوتاه کنید. گوشه های چشم او را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر گسترش عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط 50-50 سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

مراقبت و نگهداری بریتیش مو کوتاه

رفتار بریتیش مو کوتاه با کودکان و سایر حیوانات خانگی:

بریتیش مو کوتاه برای زندگی با خانواده هایی با بچه ها و سگ های گربه پسند بسیار مناسب است. او توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می‌کنند را دوست دارد و نسبت به کودکان نوپا بخشنده است. بر کودکان خردسال نظارت کنید و به آنها نشان دهید که چگونه گربه را نوازش کنند. به جای اینکه گربه را در آغوش بگیرند یا حمل کنند، از آنها بخواهید روی زمین بنشینند و او را نوازش کنند. گربه های دیگر تعادل بریتیش مو کوتاه را بر هم نخواهند زد. برای بهترین نتیجه، همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده معرفی کنید.
بریتیش مو کوتاه و کودکان

برای مطالعه بیشتر در مورد این نژاد میتوانید به سایت www.purina.co.uk مراجعه کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب