چرا باید به بچه ها زبان بدن سگ را یاد داد؟

زبان بدن سگ یکی از مهمترین مواردی است که هر شخصی باید بداند (حتی کسانی که سگ ندارند), زیرا همه در زندگی روزمره با این موجودات دوست داشتنی همراه هستیم.

فهرست مطالب

سگ ها دوستان، خانواده و حتی گاهی همکاران ما هستند، با این حال، آنها هنوز جزو دسته حیوانات هستند و ما نمی توانیم با آنها به همان روشی که با همراهان انسانی خود صحبت می‌کنیم صحبت کنیم. ما باید آنچه را که آنها به زبان خود می‌گویند (از طریق دم زدن، پارس کردن و غر زدن آنها) درک کنیم.

بسیاری از ما ایده ای اولیه از معنای رفتار های مختلف سگ داریم. برخی از ما شخصاً راهی برای گفتگو با سگهای خاص خود را پیدا میکنیم.

با این حال، بسیاری از کودکان اطلاعات یکسانی در این مورد ندارند.

 طبق آماری که upmc جمع آوری کرده است، بیش از نیمی از موارد گاز گرفتگی سگ، که ثبت شده است شامل کودکان می شود، و 77 درصد سگهایی که گاز گرفته اند حیوانات خانگی دوستان، خانواده یا بستگان هستند.

در بسیاری از این موارد والدین سگها هیچ تصوری از اینکه حیوان خانگی آنها می تواند به کسی آسیب برساند نداشتند، با این حال این واقعیت را تغییر نمی دهد که همه سگ ها در شرایط خاص می توانند گاز بگیرند.

در حالیکه هرگز نباید کودکان را مقصر حمله بدانیم، به همین صورت هم نمیتوانیم تقصیر را متوجه سگها کنیم. برخی از سگها به دلیل سابقه بی توجهی، بدرفتاری یا آموزش ضعیف و نادرست سرپرست خود، دارای مشکلاتی شده اند.

با این وجود بسیاری از موارد گزش سگ کاملاً قابل پیشگیری است.

کودکان و سگ ها

چگونه می توان از گزش سگ جلوگیری کرد؟

یک راه حل ساده برای این مشکل وجود دارد.
والدین باید در اوایل زندگی کودک، خود به کودکان درباره ایمنی سگ آموزش دهند و همچنین والدین باید در هنگام تماس کودک با سگ نظارت داشته باشند.

نظارت والدین بر کودکان و سگ ها

مهم نیست رفتار حیوان خانگی خانواده چقدر دوستانه باشد، همیشه احتمال حادثه وجود دارد. در صورت حضور یک بزرگسال، آنها می توانند کودک را از تحریک تصادفی سگ منصرف و از گاز گرفتگی و تبدیل شدن به یک حمله جلوگیری کنند.


کودکان باید زبان بدن سگ را درک کنند تا بتوانند با سگ ها تنها بمانند.
علاوه بر آداب و رسوم عمومی حیوانات خانگی، بچه ها باید یاد بگیرند که علائم دلخوری، ترس و دلهره در سگ ها را تشخیص دهند.

همینطور اکثر بچه ها در تعامل با حیوانات بامزه و پشمالو دچار مشکل هستند، بطوریکه برای نشان دادن عشق و علاقه خود دچار هیجان های زیاد و بروز رفتار‌های غیر عادی میشوند و این باعث ایجاد استرس در سگ می گردد.

به همین دلیل آنها باید یاد بگیرند که چگونه عشق را از راه هایی که سگها می توانند درک کنند منتقل کنند و همچنین یاد بگیرند چگونه به طور مناسب با سگ بازی کنند.

زبان بدن سگ ها

آنها باید زبان بدن حیوان را بخوانند تا بدانند چه زمانی از محبت آنها استقبال نمی شود. ارتباط خوب بین بچه ها و سگ ها کمک زیادی به جلوگیری از سوتفاهم و گزش های احتمالی می کند.

مطالعه دیگری که توسط SafetyAroundDogs.org انجام شد نشان داده است که فقط یک درس در مورد رفتار سگ، رفتارهای پرخطر را در کودکان به شدت کاهش می دهد. این رفتار های خطرناک شامل ارتباط با سگ های نا آشنا، نزدیک شدن به حیوانات در حال خروش و غفلت از علائم واضح هشدار دهنده می باشد.
به طور خلاصه، بچه هایی که برای درک زبان بدن سگ و رفتار سگ آموزش دیده اند، نسبت به کسانی که فاقد آموزش هستند، دچار گزش نمی شوند.

زبان بدن سگ ها

قبل از صحبت با کودک خود، باید خودتان درباره ایمنی سگ مطالعه کنید. بسیاری از باور های غلط به عنوان واقعیت در طول سال ها منتقل می شود، اما درک ما از سگ ها هر دهه بهتر می شود.


هنگامی که از دانش خود در مورد رفتارتان با سگ و همچنین رفتار سگ اطمینان پیدا کردید، می توانید با کودک خود در مورد رفتار دقیق و محترمانه با سگ صحبت کنید.


همچنین می توانید مقالات و فیلم هایی را که به صورت آنلاین برای کودکان ساخته شده است بیابید، این می تواند آنها را بیشتر درگیر کند. یک مطالعه نشان داد که سگ های مجازی نیز می توانند در این روند کمک کنند و به بچه ها یک تجربه یادگیری تعاملی بدهند.


کودکان باید محتوایی را که یاد می گیرند به خاطر بسپارند، به خصوص اگر قرار است در اطراف سگ ها باشند. فیلم ها و دروس را همواره مرور کنید و در تعریف و تمجید از بچه ها وقتی مسئولانه عمل می کنند دریغ نکنید.


مشکل، سگ ها نیستند و همچنین کودکان نیز نیستند. همه ما خانواده های خوشبختی می خواهیم که حیوانات خانگی محبوب ما را نیز در بر داشته باشد. و آموزش کودک در مورد ایمنی سگ بهترین راه برای اطمینان از رفاه حال همه است. وقتی یکدیگر را درک کنیم می توانیم در هماهنگی زندگی کنیم.

زبان بدن سگ ها

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب