چه غذایی برای سگ خوب است

چه غذایی برای سگ من خوب است؟ به گفته متخصصان، ارائه غذای مناسب به سگ تان می‌تواند مزایای زیادی برای سلامتی سگ از جمله جذب و هضم بهتر غذا داشته باشد.

فهرست مطالب

چه غذایی برای سگ خوب است

چه غذایی برای سگ مناسب است؟

صاحبان سگ ها با اولین سوالی که مواجه هستند این است که چه غذایی برای سگ من خوب است؟ زیرا سرپرست حیوان خانگی بودن با مسئولیت‌هایی همراه است، مانند فراهم کردن جای خواب راحت برای سگ، سرگرم کردن آن‌ها با اسباب‌بازی‌ها و مهم‌تر از همه، تغذیه آنها با یک رژیم غذایی مغذی و مفید.
به گفته متخصصان، ارائه غذای مناسب به سگ تان می‌تواند مزایای زیادی برای سلامتی سگ از جمله جذب و هضم بهتر غذا داشته باشد. بنابراین پاسخ به این سوال که چه غذایی برای سگ خوب است مستلزم دانستن اطلاعاتی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

غذاهای خشک و کنسرو از برندهای مطمئن برای تامین نیازهای غذایی سگ ها به پروتئین ها، چربی ها، کربوهیدرات ها، ویتامین ها و مواد معدنی فرموله شده اند. اما همیشه به یاد داشته باشید اگر در کشوری که زندگی می کنید نظارت کاملی بر روی اینگونه غذاها وجود ندارد حتما از فروشگاه معتبر و مطمئن خرید کنید, زیرا غذای نا‌مطمئن می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری به سلامتی سگ شما وارد کند.

علاوه بر این شما می‌توانید غذاهای خانگی برای سگ خود فراهم کنید که هم از کیفیت و هم از سلامتی آن مطمئن هستید. ما توصیه های تخصصی را گردآوری کرده ایم تا به شما کمک کنیم گزینه های خود را محدود کنید و مناسب ترین غذا.

یک غذای سگ خوب چه غذایی است؟

چه غذایی برای سگ خوب است؟ غذاهای تجاری سگ با کیفیت بسیار تنظیم شده اند و توسط متخصصان دامپزشکی تحت آزمایش های دقیق قرار گرفته اند. اما دقیقاً چه چیزی در این غذاهای سگ وجود دارد؟
سگ ها برخلاف گربه ها گوشتخواران سختگیری نیستند. در حالی که گوشت بیشتر رژیم غذایی آنها را تشکیل می‌دهد، اما سگ های خانگی می‌توانند مواد مغذی را از غلات، میوه ها و سبزیجات دریافت کنند.

این غذاهای غیر گوشتی فقط پرکننده نیستند بلکه می توانند منبع ارزشمندی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر ضروری باشند. یک وعده غذایی خوب برای سگ حاوی گوشت، سبزیجات، غلات و میوه است.
نکته مهم: بهترین غذای سگ برای سگ شما غذایی است که نیازهای جسمی او را برآورده کند. اما مهم است بدانید که نیاز های تغذیه ای هر سگ با سگ دیگر متفاوت است و همه آنها لزوما نیازهای تغذیه ای یکسانی ندارند.
سگ ها در طول زندگی خود به طیف وسیعی از مواد غذایی در مقادیر مختلف نیاز دارند. نیازهای غذایی یک توله سگ با یک سگ بالغ متفاوت است. محصولات زیادی در این صنعت وجود دارند که می توانید پس از مطالعه عناصر تشکیل دهنده شان, آنها را برای سگ خود تهیه کنید.

بهترین غذای سگ برای توله سگ ها:

غذای خوب برای توله سگ

چه غذایی برای توله سگ خوب است؟

برای پاسخ به سوال چه غذایی برای یک توله سگ خوب و مناسب است؟ باید بدانیم نیازهای غذایی سگ ها در طول زندگی متفاوت است. توله سگ ها نسبت به سگ های بالغ نیازهای تغذیه ای متفاوتی دارند و سگ های مسن نیز ملاحظات تغذیه ای خاص خود را دارند.

یک توله سگ نسبت به سگ بالغ به مواد مغذی متفاوت و در تعداد بالاتری در روز نیاز دارد,  زیرا رشد آنها باید به دقت کنترل شود تا از مشکلات استخوانی و مفصلی در آینده جلوگیری شود. برای دانشتن بهترین تعداد وعده های غذایی توله سگ خود بهتر است با دامپزشک خود مشورت کنید, اما اگر به دامپزشک دسترسی ندارید معمولا برای توله سگ ها بین 3 تا 5 وعده در روز کافیست.

(چه غذایی برای سگ خوب است)

در ضمن به یاد داشته باشید توله سگ ها باید حداقل بین 2 الی 4 هفتگی کنار مادر خود باشند و از شیر او تغذیه کنند, مگر در شرایط خاص که مادر آنها در دسترس نباشد که در آن صورت از شیر خشک های مخصوص استفاده می شود. برخی از محققان معتقدند تا 3 ماهگی نیز توله سگ باید از شیر تغذیه کند اما میزان نرمال تغذیه از شیر حدود 7 الی 10 هفتگی می باشد(یا حدود 2 الی 3 ماه).

به یاد داشته باشید شیر هر حیوان مخصوص توله های همان حیوان است و نباید از شیر گاو و سایر حیوانات به جای شیر مادر خود توله استفاده کرد, زیرا توله سگ معده بسیار حساسی دارد و دادن شیر گاو به آنها ممکن است او را دچار اسهال نماید. توله ها در این سن نیاز به تغذیه کلسیم و فسفر دارند که شیر گاو از آنها بی بهره است.

لطفا توجه کنید, که شیری که تهیه می کنید را پس از گرم کردن (ولرم) به توله سگ خود بدهید و همیشه توجه داشته باشید که به زور آنها را تغذیه نکنید. توله سگ اگر گرسنه باشد و به غذا نیاز داشته باشد با نزدیک کردن سر شیشه شیر خود بخود به شیشه‌شیر و خوردن شیر تمایل نشان می دهد.

ضمنا توجه داشته باشید هنگام تغذیه توله سگ(قبل و بعد از تغذیه) کمی توله سگ را نوازش کنید تا حس در کنار مادر بودن را در آن ایجاد کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر مقدار زیادی شیر در دهان توله سگ بریزد ممکن است او را دچار خفگی کند, پس همیشه مراقب این موضوع باشید.

بهترین غذای سگ برای سگ بالغ:

چه غذایی برای سگ خوب است

چه غذایی برای سگ بالغ خوب است؟

چه غذایی برای یک سگ بالغ مناسب است؟ بسیاری از غذاهایی که انسان می تواند بخورد برای سگ ها بی خطر هستند. اما باید بدون ادویه و قند صنعتی و در حد اعتدال مصرف شوند. بطور کلی غذاهای زیر برای سگ بالغ مناسب است:

برنج سفید: برنج سفید پخته و ساده می تواند گزینه خوبی برای سگی باشد که معده ش ناراحت است. هضم آن آسان است و به چسبیدن مدفوع کمک می کند(سگ های مبتلا به دیابت باید آن را فقط در مقادیر کم بخورند).
 
ماهی: ماهی سالمون، میگو و ماهی تن برای سگ ها بی خطر هستند و منابع خوبی از پروتئین هستند.
 
مرغ: مرغ ساده و آب پز بدون چاشنی و ادویه گزینه خوبی برای سگی است که معده اش حساس است.
 
کره بادام زمینی: کره بادام زمینی بدون نمک و بدون شکر یا شیرین کننده اضافه شده برای سگ ها بی خطر است.
 
پاپ کورن ساده: پاپ کورن ساده، بدون نمک، کره یا شکر می تواند یک خوراکی غذایی برای سگ ها باشد.
 
بوقلمون: بوقلمون پخته شده برای سگ ها بی خطر است، اما باید ساده و بدون مزه باشد. بسیاری از غذاهای تجاری سگ حاوی بوقلمون هستند، زیرا منبع خوبی از پروتئین است.
 
بلوبری: بلوبری برای سگ ها بی خطر است و منبعی غنی از فیبر، آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی گیاهی است.
 
موز: موز(در حد اعتدال) سرشار از منیزیم است که برای سلامت استخوان ها مهم است.
 
خیار: خیار یک میان وعده ایمن و کم کالری برای سگ ها است و می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که اضافه وزن دارند.
 
هندوانه: خوردن هندوانه برای سگ ها بی خطر است، اما مهم است که ابتدا همه دانه ها را جدا کنید، زیرا می توانند روده ها را مسدود کنند.
 
نارگیل: نارگیل باعث کاهش التهاب, تقویت سیستم ایمنی بدن و به نفع پوست است.
 
برای مشاهده بیشتر و دقیق غذاهای مفید برای سگ ها می توانید لینک های (خوراکی های مفید برای سگ ها) – (تنقلات و میان وعده های مفید برای سگ ها) – (سبزیجات خطرناک برای سگ ها) را مطالعه نمایید.
همچنین سایت www.akc.org نیز منبع خوبی برای یافتن اطلاعات در این مورد به زبان انگلیسی می باشد.
 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب