بریتیش مو بلند (British Longhair)

بریتیش مو بلند یک نژاد گربه عروسکی خوش مزاج, شیرین و صورت گرد است که از بریتانیا نشات می‌گیرد. او جثه ای متوسط, کوتاه و عضلانی دارد که به آرامش علاقمند است.

فهرست مطالب

گربه بریتیش مو بلند: یک گربه نژاد مخلوط است, تلاقی بین نژاد های گربه بریتیش مو کوتاه و گربه ایرانی (Persian Cat). این گربه های دوست داشتنی، مستقل و مهربان برخی از بهترین ویژگی ها را از هر دو نژاد والدین خود به ارث برده‌اند.

بریتیش لانگ هیر گربه ای راحت است که شبیه یک خرس عروسکی خوابالو است. این گربه ها از معاشرت با انسان لذت می‌برند، اما همچنین مستقل و آرام هستند و اگر برای مدت طولانی در روز تنها بمانند مشکلی ندارند. فقط به یاد داشته باشید که وقتی با یک گربه بریتیش مو بلند سر و کار دارید، نیاز بیشتری به نظافت دارید.

نژاد گربه بریتیش مو بلند

تمام حقایق و خصوصیات نژاد بریتیش مو بلند (British Longhair cat) را در زیر مشاهده کنید!

خصوصیات نژاد بریتیش مو بلند:

برخی از نژاد های گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. برخی  پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی‌تفاوت هستند و برخی تمام خانواده را غرق محبت می‌کنند. نژاد تنها عاملی نیست که باعث به وجود آمدن محبت می‌شود. گربه هایی که در خانه ای پر جمعیت بزرگ شده‌اند، با انسان ها راحت‌ تر هستند و راحت‌ تر با آنها ارتباط برقرار می‌کنند.
گربه هایی که خیلی مهربان نیستند را اینجا ببینید.

اگر می‌خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از مو های گربه روی لباس و در خانه خود کنار بیایید. با این حال، ریزش در بین نژاد ها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یک نژاد کم ریزش انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید. روکش مبلمان می‌تواند تمیز کردن موهای گربه را آسان تر کند و موها را از مبل شما دور نگه دارد!
گربه هایی که ریزش موی کم دارند را اینجا ببینید.

به دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژاد ها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا خواهد شد, فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژادی که به آن علاقه دارید شایع است.
گربه های مستعد مشکلات سلامتی هستند را اینجا ببینید.

برخی از گربه ها، بچه گربه های همیشگی هستند (پر از انرژی و شیطنت) در حالی که برخی دیگر جدی‌ تر و آرام‌ تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به‌نظر می‌رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موش را می‌خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می‌توانند به‌عنوان همبازی آن باشد؟ یک اسباب‌بازی گربه ای کلاسیک مانند یک چوب که از آن منگوله ای آویزان است برای گربه های بازیگوش عالی است!
گربه‌هایی با پتانسیل کم برای بازیگوشی را اینجا ببینید.

صدای برخی از نژاد ها یا صدای میو، جیغ و چرت زدن  بیشتر از بقیه است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می‌کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه مداوم” شما را دیوانه می‌کند، گربه‌ای را در‌نظر بگیرید که تمایل کمتری برای گپ زدن دارد.
گربه‌هایی را که تمایل کمتری به ایجاد صدا دارند اینجا ببینید.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی استحکام برای رسیدگی به حیوانات خانگی سنگین و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی‌هایی هستند که یک گربه بچه پسند را می‌سازند. رتبه‌بندی‌های ما کلی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه ای نیست. گربه ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب رفتار کنند.
گربه هایی که بچه‌ها را دوست ندارند در اینجا ببینید.

گربه های غریبه با نگاهی کنجکاو یا با بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. بعضی ها خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می‌شوند یا به اتاق دیگری می‌روند. با این حال، فرقی نمی‌کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می‌دهد.
گربه‌های خجالتی با غریبه ها را اینجا ببینید.

برخی از نژاد ها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در‌نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.
گربه هایی که نیاز به آراستن دارند را اینجا ببینید.

برخی از نژاد های گربه با هوش تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از محرک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب‌بازی‌های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است. اسباب‌بازی اسکراچر می‌تواند بچه گربه هوشمند شما را حتی زمانی که در خانه نیستید مشغول نگه دارد!
گربه هایی با هوش کمتر را اینجا ببینید.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه, حیوانات‌خانگی دیگر را در خانه می‌پذیرند.
گربه هایی که  دیگرحیوانات‌خانگی را دوست ندارند اینجا ببینید.

اطلاعات پایه:

قد:  30.48 الی 36 سانتیمتر از شانه
وزن: 3 الی 8 کیلوگرم
طول عمر: 12  الی 17 سال
اصل و نسب: بریتانیا

تاریخچه نژاد گربه بریتیش مو بلند:

وقتی صحبت از تاریخچه بریتیش مو بلند می‌شود، همه چیز با نژاد والدینی شروع می‌شود که نام این گربه ها از آنها گرفته شده است(بریتیش مو کوتاه). در مقطعی که تقریبا بین سال های 1914 و 1918 بود، پرورش دهندگان شروع به ایجاد دورگه هایی از بریتیش مو کوتاه با گربه پرشین کردند تا یک بچه گربه با مو های بلندتر تولید کنند، و بریتیش مو بلند نتیجه آن بود. از آن زمان این نژاد به عنوان یک گربه خانگی فوق العاده محبوب شد.

در سال 2009، انجمن بین المللی گربه (TICA) نژاد گربه بریتیش مو بلند را رسما ثبت کرد.

گربه بریتیش مو بلند

شخصیت گربه بریتیش مو بلند:

بریتیش مو بلند یک گربه دوست داشتنی و معاشرتی است که تحمل زیادی دارد. آنها اجتماعی هستند، اما این نژاد از وقت گذراندن با خود نیز لذت می برد. این خصوصیت آن را به یک انتخاب هوشمندانه برای افرادی که ساعات طولانی از خانه دور هستند تبدیل می کند.

به این دلیل که بریتیش مو بلند ماهیتی آرام دارد، مهم است که این نژاد را به فعال ماندن و ورزش کردن تشویق کنیم. مو بلند بریتانیایی نژادی است که وقتی در اطراف آن هستید باید وقت و تلاش زیادی از خود صرف کنید تا بهترین نتیجه را از آنها بگیرید.

توجه داشته باشید که بریتیش مو بلند گربه ای مهربان است، اما معمولاً از در آغوش کشیدن یا حمل کردن لذت نمی‌برند. آنها نژادی هستند که برای سبک زندگی بزرگسالان مناسب تر است تا خانه ای در آن بچه ها وجود دارند.

شخصیت بریتیش مو بلند

سلامتی و بیماری ها در بریتیش مو بلند:

گربه های بریتیش مو بلند جدای از اینکه به دلیل کم تحرکی مستعد چاقی هستند، معمولاً بیماری خاصی که مختص آنها باشد ندارند. اما اگر چاقی آنها کنترل نشود می‌تواند باعث لیپیدوز کبدی، آرتریت و دیابت شود.
بریتیش لانگ هیر در واقع یک بریتیش مو کوتاه در لباس کرکی است، بنابراین شرایط سلامتی مشابهی دارند.
پرورش دهندگان باید شما را از نتایج DNA بیماری کلیه پلی کیستیک آگاه کنند که عمدتاً به لطف آزمایش DNA تحت کنترل است و نباید از حیوانات مبتلا به کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک تولید مثل کنند.
برای جزئیات بیشتر وب سایت GCCF را بررسی کنید.

مراقبت و نگهداری از گربه بریتیش مو بلند:

به لطف مو های بلند این نژاد، نظافت یک وظیفه مهم برای صاحب گربه است. شما باید آنها را چند بار در هفته با یک برس، به آرامی شانه بزنید. برییتیش مو بلند به نظافت روزانه نیاز دارد. البته آنها سعی می‌کنند خود را تمیز کنند، اما بعید است که بتوانند خیلی خوب این کار را انجام دهند. اطراف صورت را از نظر ته مانده های مواد غذایی و ترشحات چشم, و بعد از توالت کردن نیز پشت آنها را از نظر آلودگی بررسی کنید.

نکته مهم این است که به دلیل این همه خودآرایی، گربه بریتیش مو بلند مستعد بلع زیاد مو و ایجاد گلوله های مو است. با برس بیشتر گربه, او را از ایجاد گلوله مو نجات دهید.

مانند تمام گربه ها، مو بلند بریتانیایی نیز باید بطور منظم واکسیناسیون و توسط دامپزشک بررسی سالیانه و کنترل انگل شود.
گربه های بریتیش مو بلند کمی تنبل هستند و صاحبان شان باید به آنها انگیزه بدهند تا حرکت کنند. می‌توانید بازی های تحرکی مانند درخت مصنوعی گربه را برای بالا رفتن و اسباب بازی های تعاملی برای بازی تهیه کنید.

نظافت بریتیش مو بلند

رفتار بریتیش مو بلند با کودکان و سایر حیوانات خانگی:

بریتیش مو بلند یک حیوان خانگی عالی برای خانه ای با کودکان بزرگتر خواهد بود که می‌دانند چگونه به فضای گربه احترام بگذارند.
آنها خانه ای را ترجیح می‌دهند که هجوم منظم میهمانان جوان یا هرج و مرج در آن وجود نداشته باشد و بتوانند هر روز از زمان تنهایی خود لذت ببرند.
این یک نژاد با سرعت بلوغ کند است، حداقل در سال اول انتظار رفتار بچه گربه را داشته باشید.

بریتیش مو بلند گربه ای نیست که به بلند کردن و حمل کردنش علاقه داشته باشد، زیرا آنها سنگین هستند و بنابراین می‌توانند به راحتی احساس نا امنی کنند.آنها می‌توانند با حیوانات خانگی دیگر مانند سگ و خرگوش مدارا کنند، اما از اشتراک خانه با گربه های دیگر چندان خوشحال نیستند مگر اینکه با آنها بزرگ شده باشند.

بریتیش مو بلند و کودکان

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب