ریزش موی سگ

ریزش موی سگ دلایل مختلفی دارد و از عوامل مهم نگرانی صاحبان سگ ها است. بررسی کامل ریزش موی سگ ها یا ریزش بهاری و چگونگی برخورد با آن.

فهرست مطالب

(ریزش بهاری)

وقتی سگ شما ژاکت زمستونی شو در میاره چه کاری باید انجام بدید؟

ریزش موی سگ می تواند عوامل محتلفی داشته باشد, چیزی که والدین سگ می توانند توی هر بهار مشاهده کنند خانه ای است که از موهای سگ پوشیده شده است. همانطور که توله سگ شما کت ضخیم و زمستانی خود را با خز تابستانی خود معامله می کند، متوجه تارهای مو در خانه می شوید.
مبلمان شما به رنگ سگ در می آید و لباس های شما بیشتر و بیشتر شبیه لباس Chewbacca می شوند.

یک دلیل وجود دارد که سگ شما در این زمان از سال ریزش مو پیدا می کند و این مساله، یک مساله طبیعی است. اگرچه ممکن است نتوانید جلوی آن را بگیرید، اما راههایی برای مقابله با خرابکاری ریزش بهاری وجود دارد.

ریزش بهاری

چرا موی سگ شما در بهار بیشتر می ریزد؟

سگ ها دارای یک ریتم شبانه روزی طبیعی هستند که به بدن آنها می گوید چه وقت، وقت آن است که خزهای ضخیم را از دست بدهند و رشد پوشش تابستانی خود را شروع کنند.

ریزش موی سگ شما فقط به دلیل واکنش به اختلاف دما در فصول نیست،میزان نور روز نیز در ماه های بهار و تابستان تاثیر بسزایی در ریزش بیشتر مو دارد. بیشتر سگ ها در طول سال ریزش مو دارند، اما این ریزش در بهار بیشتر است.

در این مدت ممکن است هنگام ظاهر شدن لباس جدیدش، ناهمواری ها و ناهمگونی هایی مشاهده کنید، اما نگران نباشید این یک روند طبیعی است و بعضی مواقع با نام “فوت کردن لباس” شناخته می شود.

میزان ریختن چقدر زیاد است؟

اگر نگران ریزش بیش از حد هستید یا فکر می کنید ممکن است مشکلی پیش آمده باشد، علائمی وجود دارد که می توانید به آنها توجه کنید.

اگر ریزش خیلی بیشتر یا خیلی کمتر از سالهای گذشته باشد و در پوشش سگ خود لکه های طاسی را مشاهده می کنید، زخم های باز یا تحریک پوستی مشاهده می کنید، یا متوجه لیسیدن یا خراشیدن شده اید، ممکن است  نیاز به مراجعه به دامپزشک و انجام برخی از موارد پزشکی باشد.

ریزش بیش از حد یا قطع ریزش ممکن است مربوط به رژیم غذایی نامناسب و ضعیف باشد، موارد انگلی و عفونت، آلرژی، واکنش به دارو، آفتاب سوختگی، تماس با مواد خطرناک، ضعف ایمنی بدن، سرطان یا مشکلات کبدی، کلیه ها، تیروئید یا غدد فوق کلیوی می توانند از جمله دلایل دیگر باشند.

همه این موارد توسط دامپزشک شما قابل بررسی است، بنابراین در صورت مشاهده الگوی ریزش غیرمعمول، برای معاینه مراجعه کنید.

آیا می توانید از ریزش مو جلوگیری کنید؟

ممکن است بخواهید روش های جلوگیری از ریزش موی سگ خود را بدانید. اما شما نمی توانید با طبیعت مبارزه کنید.

موهای سگ شما ریخته خواهد شد، و شما نباید بخواهید که جلوی آن را بگیرید. این یک روند طبیعی است. موی سگ شما باید ریخته شود.

خبر خوب این است که روشهایی برای کاهش میزان مویی که در این موقع از سال در خانه شما شروع به شناور شدن می کنند وجود دارد و برخی روش ها نیز برای سرعت بخشیدن به روند ریزش وجود دارد تا این پروسه زودتر انجام شود.

بقیه نکات زیر را بخوانید تا خانه خود را در حین ریزش بهاری تا آنجا که ممکن است خوب نگه دارید.

برس, برس, و برس:

وقتی نوبت به ریزش می رسد، به موارد نژادی دقت کنید. سگهای دو روکش دار، دارای پوشش بیرونی هستند که زیر کتانی پشم مانند را می پوشاند و بیشترین ریزش را این گروه دارند.

برس کشیدن این سگها خیلی مهم است، زیرا خز اضافی می تواند در زیر پوشش گیر کرده و گره و کرک ایجاد کند. این موارد منجر به ایجاد توده های مو می شوند که به پوست می مالند و می توانند باعث سایش، عفونت یا لکه ها شوند.

به هرترتیب، مهم نیست که سگ شما چه نوع پوششی داشته باشد، برس زدن همچنان مهم است. این باعث می شود خز و پوست حالت خوبی داشته باشد. برس زدن نه تنها با از بین بردن پشم ها و گره های خطرناک به سگ شما کمک می کند تا سالم بماند، بلکه بسیاری از موهایی که در اطراف خانه شما پخش می شود را به دام می اندازد.

این یکی از بهترین روش ها برای تمیز نگه داشتن خانه یا آپارتمان شما است به اضافه این که  بیشتر سگ ها هم از توجه بیشتر لذت می برند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب