بیگل (beagle)

سگ بیگل یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین ها در بین تمام گروه های سگ شکاری است. کوچک, جمع و جور و سرسخت, بیگل بطور یکسان برای بچه ها و بزرگسالان سگ فعالی است.

فهرست مطالب

 سگ های این نژاد نژاد سرگرم کننده ای هستند اما سگ شکاری محسوب می شوند. همچنین این نژاد می تواند به قدر کافی لجباز باشد و به صبر و شکیبایی زیادی برای آموزش نیاز دارند.

بینی آنها راهنمایشان در زندگی است, و آنها از هیچ چیزی جز اینکه دنبال رایحه ای جذاب بروند خوشحال تر نمی شوند. بیگل ها در اصل برای ردیابی بو ها پرورش داده می شدند. بیشتر ردیابی خرگوش جنگلی و خرگوش صحرایی.
امروزه هنوز در بسیاری از کشور ها همچنین ایالات متحده برای این کار استفاده می شوند. اما تعداد زیادی از این نژاد نیز بعنوان سگ های خانواده در نظر گرفته می شوند. همچنین این سگ برای ماجراجویی در خارج از منزل سگ مناسبی است.

مقاومت در برابر چشم های قهوه ای یا فندقی بیگل beagle دشوار است. آنها خوشحال, برونگرا و دوست داشتنی هستند, خصوصیاتی بیشتر از چیزی که در مورد سگ های شکاری لازم است.

نژاد سگ بیگل

تمام حقایق و خصوصیات نژاد بیگل (Beagle) را در زیر مشاهده کنید!

آنها سگهایی نیستند که علاقه به پارس‌های بلند و تیز داشته باشند, و معمولا به این سه دسته تقسیم می‌شوند : پارس و غرغر کردن, زوزه کشیدن دفاعی, نیمچه زوزه.

صدای نیمچه زوزه معمولا برای زمانی است که آنها صید یا شکاری را پیدا کرده اند, یا زمانیکه فکر می کنند ساعت ۶ صبح است و باید همسایگان را بیدار کنند.

آنها بطور کلی با حیوانات و انسان های دیگر خوب کنار می آیند و فکر می‌کنند که همه دوستان شان هستند.

مهمترین چیزی که باید در مورد سگ بیگل بدانید این است که او یک سگ شکاری است. بینی او مهمترین قسمت آناتومی او است و سرش همیشه رو به زمین است و به دنبال یک اثر جالب برای جستجو و دنبال کردن.

بینی بیگل ها تقریبا 220 میلیون گیرنده بویایی دارد, که آنها را به یک جستجوگر خوب تبدیل می کند. طنزپرداز dave barry یکبار او را به این جمله توصیف کرد: “یک بینی که چهار تا پا دارد”.

نژاد سگ بیگل

ممکن است سگ بیگل را هنگام کار در برخی فرودگاه ها دیده باشید. در سال 1984، وزارت کشاورزی ایالات متحده تصمیم گرفت با استفاده از بیگل ها غذای قاچاق را که در فرودگاه بین المللی لس آنجلس به ایالات متحده وارد می شد را پیدا کند. 

این آزمایش موفقیت چشمگیری داشت, بخاطر اینکه آنها خندان, کوچک, و دوستانه هستند و بیگل ها مردمی که از سگ ها میترسند را هم نمی ترسانند. و با بینی های فوق العاده خود می‌توانند آموزش داده شوند تا مواد غذای خاص را از مواد غذایی غیر قاچاق تشخیص دهند.

امروزه اعضای Beagle Brigade یا تیپ بیگل (گشت چمدان‌ها) در بیش از ۲۰ فرودگاه بین المللی حضور دارند.

اگرچه آنها به دسته های مختلفی تقسیم شده اند اما هنوز شکارچیانی عالی برای یافتن شکار های کوچک هستند.

موسسه بین المللی باشگاه بیگل ها زیر نظر AKC مزارعی که در آن نژاد بیگل پرورش و روی آنها آزمایش انجام می شود را تحریم کرده و از قوانینی برای برخورد با آنها پیروی می کند. بسیاری از کشور های دیگر نیز فعالیت های مشابهی را برای شکار بیگل انجام می دهند.

بخاطر اندازه کوچک و طبع لطیف شان, بیگل ها می توانند در آپارتمان زندگی کنند به شرطی که آنها را برای مدتی به پیاده روی در انواع آب و هوا ها ببرید.

آنها به تعداد زیادی ورزش و تمرین روزانه نیاز دارند, در صورت امکان روزی حدودا یک ساعت. اگر بیگل ها تنها بمانند و به اندازه کافی ورزش و فعالیت نکنند می توانند مخرب باشند.

خصوصیات نژاد بیگل :

سازگاری یا تطبیق پذیری
3/5

بر‌خلاف باور عموم اندازه کوچک لزوماً یک سگ آپارتمانی نمی سازد سگهای کوچک زیادی هستند که بسیار پر انرژی تر و فعال تر از این هستند که در یک آپارتمان زندگی کنند. ساکت بودن، انرژی کم، نسبتا آرام بودن، و مودب بودن با سایر ساکنین، تمام خصوصیات خوب یک سگ آپارتمانی هستند.

سگهایی که برای زندگی در آپارتمان مناسب نیستند را مشاهده کنید.

به زبان ساده بعضی از سگها از سگهای دیگر راحت ترند، آنها بهتر آموزش می بینند و سخت گیر نیستند. آنها همچنین به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا بتوانند از اشتباهات یا ناسازگاری های شما براحتی بگذرند.

مدیریت سگ هایی که حساسیت بالا، تفکر مستقل یا سرسختی دارند برای کسانی که برای اولین بار صاحب سگ میشوند بسیار دشوار است.

شما بهترین ترکیب خودتان را بدست می‌آورید اگر، اولین تجریه سگ داری تان را با یک محاسبه خوب در انتخاب شروع کنید.

اگر در زمینه سرپرستی یک سگ تازه کار هستید، در مورد نحوه آموزش سگ خود تحقیق کنید!

همچنین ممکن است بخواهید یک سگ بزرگسال را نیز به فرزندی قبول کنید چون کمتر نیاز به صرف وقت و انرژی دارند, در اینصورت با تهیه مکمل های با‌کیفیت برای مقابله با علائم آرتروز می توانید سگ بزرگتر خود را به خوبی در سنین پیری فعال نگه دارید.

برخی سگها نسبت به شرایط سخت حساسیت کمتری دارند. سگهای کم حساس که آسان گیر، بردبار و یا منعطف هم نامیده می شوند بهتر می توانند از عهده یک خانه پر سر و صدا، آشفته، یک صاحب پر سر و صداتر و بی برنامگی روزانه برآیند.

آیا بچه های کوچکی دارید! مهمانی های شام زیادی برگزار می کنید! در یک گاراژ بازی می کنید یا زندگی پر سر و صدایی را سپری می کنید؟ با یک سگ کم حساس زندگی کنید.

سگهایی که سطح حساسیت کمی دارند را مشاهده کنید

بعضی از نژاد ها ارتباط نزدیکی با خانواده خود برقرار می کنند و در صورت تنها ماندن توسط صاحبشان مستعد نگرانی و حتی وحشت هستند. یک سگ مضطرب می تواند بسیار مخرب باشد و از خود رفتار پارس کردن، غر‌زدن و جویدن نشان دهد. این نژادها هنگامی که یکی از اعضای خانواده در طول روز در خانه باشد یا اگر می تواند سگ را به محل کار خود ببرد، بهترین عملکرد را دارند.

سگهایی که مناسب تنهایی هستند را مشاهده کنید

نژادهایی با پوشش بسیار کوتاه یا چربی کم یا بدون چربی مانند نژاد سگهای تازی یا Greyhounds در برابر سرما آسیب پذیر هستند. سگهایی که تحمل سرما در آنها کم است، باید در آب و هوای معتدل و در داخل خانه زندگی کنند و برای پیاده روی های سرد باید کاپشن یا ژاکت داشته باشند.

سگهایی که برای آب و هوای سرد مناسب نیستند را مشاهده کنید

سگهایی با پوشش ضخیم و دولایه در معرض هوای گرم بیشتر آسیب پذیر هستند. نژادهای با دماغ کوتاه مانند Bulldogs یا Pugs نیز همینطور هستند، زیرا آنها نمی توانند نفس نفس بزنند تا خود را خنک کنند. اگر نژادی حساس به گرما می خواهید سگ شما باید در روزهای گرم یا مرطوب با شما در خانه بماند، و باید در مورد ورزش یا جنب و جوش سگ خود در گرما احتیاط بیشتری کنید.

سگهایی که برای هوای گرم مناسب نیستند را مشاهده کنید

دوستی با اطرافیان
5/5

بعضی از نژاد ها مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر آنها از زمان تولگی با آن فرد بزرگ شده باشند. برخی دیگر با یک فرد بسیار صمیمی و پیوند میخورند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند و برخی دیگر بر سر تمام خانواده محبت می بارند. نژاد تنها عامل تاثیر گذار بر میزان داشتن محبت نیست, سگهایی که در داخل خانه و در اطراف افراد بزرگ شده اند با انسانها راحت ترند و راحتتر پیوند می خورند.

سگهای کم محبت با خانواده را مشاهده کنید

ملایم بودن با کودکان، مقاوم در مقابل بغل های محکم، و حفظ آرامش در مقابل دویدن و جیغ کشیدن کودکان همه خصوصیاتی هستند که باعث می شوند یک سگ بچه دوست باشد.

ممکن است از اینکه چه کسی در آن لیست قرار دارد تعجب کنید: بوکسورهایی با ظاهری خشن در نظر کودکان خوب قلمداد می‌شوند, همینطور که American Staffordshire Terrier ها اینگونه اند(که در واقع پیت‌بول محسوب می شوند). سگهای کوچک، ظریف و با روحیه تند مانند Chihuahua همیشه چندان دوستدار خانواده نیستند.

سگهایی که بچه دوست نیستند را مشاهده کنید

دقت داشته باشید همه سگها خصوصیات منحصربفرد خود را دارند و جمع بندی های ما کلیات آن نژاد است, و این تضمینی برای رفتار هر سگ نیست. سگها از هر نژادی می توانند با توجه به تجربیات گذشته شان با کودکان خوب باشند. آموزش در مورد چگونگی کنار آمدن با بچه ها 

مهم نیست سگ شما از چه نژاد و با چه شخصیتی است, همه سگها فک قوی و دندان های تیز دارند و ممکن است در شرایط استرس زا گاز بگیرند.

کودکان و سگهای کوچک از هر نژاد همیشه باید تحت نظارت یک فرد بالغ قرار بگیرند و هرگز با هم، در این دوره تنها نمانند.

دوستی با سگ ها و دوستی با انسان دو چیز کاملاً متفاوت است. بعضی از سگها ممکن است به سگهای دیگر حمله کنند یا سعی در تسلط آنها داشته باشند حتی اگر آنها با انسان ها خوب رفتار می کنند، برخی دیگر بازی کردن با سگ های دیگر را به جنگ ترجیح می دهند، و بعضی ها دم می چرخانند و می دوند.

نژاد تنها عامل این رفتار‌ها نیست .

سگ هایی که تا ۶ یا ۸ ماهگی با سگهای هم سن و سال و مادر خود بزرگ شده اند و زمان زیادی را با بازی با توله سگهای دیگر گذرانده اند مهارت های اجتماعی بهتری در مقایسه با سگهای دیگر دارند.

پرورش سگی که سگهای دیگر را دوست دارد

سگهایی که چندان دوستدار سگ نیستند را مشاهده کنید

 

سگهای غریبه دوست با دم تکان دادن و ناز کردن از مهمانان استقبال می کنند. اما مابقی سگها خجالتی، بی تفاوت، یا حتی پرخاشگر هستند. با این حال مهم نیست که از چه نژادی هستند، سگی که در تولگی با انواع انسان ها از نظر سن، اندازه و اشکال مختلف معاشرت داشته در بزرگسالی به غریبه ها پاسخ بهتری می دهند. باید در نظر داشته باشید که حتی سگهای با معاشرت بهتر هم باید همچنان در اجتماعات حضور داشته باشند تا در این روند تغییری رخ ندهد.

سگهایی که با غریبه ها کمتر دوست هستند را مشاهده کنید.

نیازهای بهداشتی و نظافتی
3/5

اگر قصد دارید خانه خود را با یک سگ شریک شوید، شما باید با برخی از موهای سگ روی لباس و خانه خود کنار بیایید. با این حال، ریزش در نژادها بسیار متفاوت است. موی برخی از سگها در طول سال ریخته میشود، برخی به صورت فصلی ریزش پیدا میکنند، برخی هر دو را با هم دارند, و بعضی دیگر به سختی ریزش مو دارند. اگر شما کمی وسواسی هستید باید یک نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استاندارد های خود را تغییر دهید.

برای دانستن بیشتر در مورد ریزش موی سگ این مطلب را بخوانید.

سگهایی که ریزش بسیار کمی دارند را مشاهده کنید

سگهای مستعد آبریزش ممکن است لکه هایی از آب بینی و دهان خود را روی دست یا بدن شما جا بگذارند و لکه های مرطوب نیز برای سلام کردن به شما روی لباس تان حاضر میشوند.

اگر مشکل خاصی با بزاق دهان ندارید که بسیار خوب، اما اگر شما یک فرد وسواسی هستید ممکن است بخواهید یک نژاد با نرخ پایین در بخش آبریزش را انتخاب کنید.

سگهایی که نرخ آبریزش بالایی ندارند را مشاهده کنید.

 

بعضی از سگها، سگهای به اصطلاح “برس بکش و برو” هستند یعنی سریع و راحت آراسته می شوند.

برخی دیگر نیاز به استحمام مرتب, ریز ریز مرتب کردن با فاصله زمانی کم، و سایر نظافت ها برای تمیز و سالم نگه داشته شدن دارند.

دقت کنید که آیا وقت برای سگی که نیاز به نظافت زیاد دارد را دارید؟ یا مبلغی برای انجام آن کارها به شخص دیگری پرداخت میکنید یا خیر؟!

سگهایی که نیاز به نظافت بیشتر دارند را مشاهده کنید

به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل، برخی نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی هستند، اما دقت داشته باشید این بدان معنی نیست که هر سگ از این نژاد به این بیماری ها مبتلا خواهد شد. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

اگر در حال به سرپرستی گرفتن توله سگی هستید، بهتر است بفهمید کدام بیماری های ژنتیکی در نژادی که به آن علاقه دارید شایع است. همچنین ممکن است بخواهید بپرسید که آیا در پناهگاهی که سگ مورد نظرتان در آنجا هست اطلاعاتی در مورد سلامت جسمی والدین توله سگ شما یا برادران یا خواهران آن وجود دارد!؟

بسیاری از مشکلات سلامتی, مربوط به گوارش و مسائل روده است. افزودن مکمل های معتبر برای هضم غذا می تواند به حیوان خانگی شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشد و سلامت کلی آنها را بهبود بخشد.

سگهایی که بیشتر در معرض مشکلات سلامتی هستند را مشاهده کنید

بعضی از نژادها اشتیاق و تمایل زیادی دارند که به راحتی وزن بگیرند. مانند انسانها در سگها نیز اضافه وزن می تواند باعث بروز مشکلات سلامتی در سگ شود. اگر نژادی را انتخاب میکنید که مستعد اضافه وزن است, شما باید رفتارتان را کنترل کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها به اندازه کافی ورزش می کنند.

همچنین وعده های غذایی آنها را به اندازه های مشخص و معین در نظر بگیرید و نگذارید غذا همیشه در اختیار سگ تان باشد.

از دامپزشک تان در مورد رژیم غذایی سگ تان بپرسید و مواردی که برای تغذیه سگ شما توصیه می کنند تا وزن خوب و بدن سالم داشته باشد را رعایت کنید.

اگر سگ شما مشکلات معده دارد افزودن مکمل های هضم غذای معتبر و تایید  شده می تواند به سگ شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشد و سلامت کلی او را بهبود بخشد.

 

سگها در همه اندازه ها وجود دارند, از کوچکترین سگ سان جهان Chihuahua که در فارسی به شی هواهوا، چی واوا یا شی واوا میشناسند، تا great dane یا دانمارکی بزرگ.

اینکه یک سگ چقدر فضا را اشغال می کند، عامل اصلی در تصمیم گیری در مورد سازگاری آنها با شما و فضای زندگی شما است. نژادهای بزرگ سگ ممکن است قدرتمند و ترسناک به نظر برسند، اما برخی از آنها فوق العاده شیرین هستند! نگاهی بیندازید و سگ با سایز مناسب خود را پیدا کنید!

بسیاری از سگهای بزرگتر مستعد مسائل مشترک هستند، جویدنی هایی که به افزایش سلامت مفاصل کمک می‌کند را پیدا کنید.

سگهای سایز متوسط را مشاهده کنید

سگهای سایز کوچک را مشاهده کنید

قابلیت آموزش پذیری
4/5

 

سگهای با قابلیت یادگیری آسان در ایجاد ارتباط و فرم دادن و منسجم کردن ذهن خود بین شنیدن دستور (مانند “بشین”)، عمل کردن (“نشستن”) و نتیجه (“انجام شدن کامل رفتار”) با سرعت بالا ماهرترند.

سگهای دیگر به زمان، صبر، و تکرار بیشتری برای آموزش و تمرین احتیاج دارند.

بسیاری از نژاد‌ها باهوش هستند اما در هنگام آموزش به این جمله می اندیشند که “با انجام این کار چه چیزی نصیب ما می‌شود؟”

در این صورت شما باید از پاداش ها و بازی ها استفاده کنید تا به آنها یاد دهید که می خواهید درخواست های شما را برآورده کنند.

در اینجا برخی از جایزه های عالی وجود دارد که می تواند به آموزش سگ شما کمک کند.سگهایی که سخت آموزش می بینند را مشاهده کنید

سگها برای انجام کارهایی که به تصمیم گیری، هوش، و تمرکز نیاز دارند مانند گله داری، نیاز به تمرین مغز خود دارند، درست همانطور که سگهایی که برای دویدن در طول روز پرورش داده شده‌اند باید بدن خود را ورزش دهند. اگر تحریک ذهنی لازم را نداشته باشند، آنها کار خودشان را میکنند و معمولا کارهایی است که شما آن را نمیخواهید، مثل کندن و جویدن.

آموزش اطاعت پذیری و اسباب بازی های تعاملی سگ روش های خوبی برای تمرین مغز سگ است. مانند ورزش، انجام دستورات، جستجو کردن و رهایی دادن.

سگهایی که هوش کمتری دارند را مشاهده کنید.

در بیشتر نژادها در دوران تولگی سگ این عمل رایج است، و در نژاد‌های رتریور در همه سنین.

اصطلاح گاز گاز کردن به معنی دندان زدن و ادای جویدن به شکل بازی کردن است. (یک گزش نرم و کاملاً بدون درد که پوست را سوراخ نمی‌کند)

سگهایی که گاز گاز می کنند از این عمل برای نگهداشتن و همچنین جمع کردن اعضای خانواده انسانی خود استفاده میکنند. که بهتر است به آنها آموزش داده شود تا یاد بگیرند این کار را روی اسباب بازی های جویدنی خود امتحان کنند نه روی انسان ها.

این نژاد ها واقعا از یک بازی جویدنی یا جویدن یک اسباب بازی خوب که با خوراکی پر شده است لذت میبرند.

 

سگهایی که برای شکار پرورش یافته اند, مانند تریر ها، تمایل ذاتی به تعقیب کردن دارند (و گاهی اوقات کشتن). هر چیزی که جنب و جوش کند، مانند گربه ها، سنجاب ها، و حتی شاید ماشین ها میتواند غریزه آنها را تحریک کند.

سگهایی که دوست دارند تعقیب کنند هنگامیکه بیرون از منزل هستند باید قلاده داشته باشند یا در یک منطقه محصور نگهداری شوند، برای حصار نیز شما به یک حصار بلند و مطمئن نیاز دارید.

برای مثال نژادهایی که در اصل برای شکار پرندگان استفاده می شدند، به طور معمول پرندگان را تعقیب نمی کردند، اما هنگامی که پرندگان در حال پرواز بودند، احتمالاً به سختی می توانستید توجه آنها را به خود جلب کنید.سگهایی که پتانسیل شکار دارند را مشاهده کنید.

 

برخی از نژاد‌ها نسبت به نژاد‌های دیگر ساکت تر هستند. هنگام انتخاب نژاد به این موضوع توجه کنید که سگ مورد نظر شما معمولا چقدر با پارس کردن یا زوزه کشیدن سر‌ و‌ صدا ایجاد میکند. اگر به یک سگ شکاری فکر می کنید، صدای آنها را چطور می بینید!؟ یک زوزه موزیکال! یا یک صدای دیوانه کننده!

اگر به فکر یک نگهبان هستید، یک شهر پر از آدم‌های غریبه و مرموز دارید، آیا سگتان را روی تنظیمات هشدار آپارتمان قرار می دهید!؟  آیا شما در خانه هایی با محدودیت صدا زندگی می کنید؟ آیا در نزدیکی خود همسایه دارید؟ 

در این صورت ممکن است بخواهید سگ ساکت تری انتخاب کنید.


فهرست سگهایی که ساکت و آرام هستند را مشاهده کنید.

برخی نژادها از نژادهای دیگر دارای روحیه آزاد‌تری هستند، سگهای شمال اروپا مانند هاسکی سیبری برای رفتن به مسافت های طولانی پرورش یافته اند، و این شانس هم به آنها داده شده است. آنها پس از مشاهده هر چیزی که علاقه آنها را به خود جلب کند به سمتش پرواز می کنند.

بسیاری از سگهای شکاری یا باید بینی خود را دنبال کنند، یا آن خرگوشی را که به سمتی فرار کرد. حتی اگر این کار به معنای پشت سر گذاشتن شما باشد.

 

سگهایی کمتر مستعد سرگردان شدن هستند را مشاهده کنید.

نیازهای جسمی
5/5

سگهای پرانرژی همیشه آماده و منتظر اقدام هستند، در اصل پرورش یافته‌اند تا همواره کار های سگ گونه انجام دهند. مانند قایم باشک بازی یا شکار کردن، یا جمع و جور کردن گله. آنها توان و انرژی لازم برای به پایان رساندن عالی یک روز تماما کاری را دارند. آنها به مقدار قابل توجهی ورزش و تحریک ذهنی نیاز دارند. و همچنین بیشتر دوست دارند وقت خود را در جنب و جوش کردن، پریدن، بازی کردن، و جستجو کردن و یافتن رد پا های جدید صرف کنند.

سگهای کم انرژی هم مانند یک کیسه سیب‌زمینی دوستدار چرت‌زدن و دراز کشیدن به دور از اتفاقات روز هستند. 

هنگام انتخاب نژاد، سطح فعالیت و شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید. و به این فکر کنید که به چیزی دست می یابید، یک سگ شاد و چابک، یک سگ پر انرژی، یک سگ پر قدرت، یا یک سگ کم تحرک.

 

سگهایی که انرژی کمی دارند را مشاهده کنید.

 

یک سگ قوی و زورمند هم ممکن است انرژی بالایی داشته باشد هم نه, اما هر کاری که انجام می‌دهد را با قدرت انجام میدهد. آنها بند قلاده را می کشند (تا زمانیکه به آنها آموزش بدهید که این کار را نکنند), سعی می‌کند موانع را کنار بزند, و با برداشتن لقمه های بزرگ غذا بخورد و بنوشد (بطور غیر مودبانه و غیر عادی). این رفتار تمرین بسیار زیادی می طلبد تا به یک رفتار و شخصیت خوب تبدیل شود. و ممکن است بهترین انتخاب برای هم‌خانه بودن با کودکان یا سالمندان نیز نباشد.

از طرف دیگر، یک سگ با سرسختی کم ، رویکرد فروتنانه تری نسبت به زندگی دارد.

 

سگهایی با سرسختی کم را مشاهده کنید.

 

بعضی از نژاد ها با یک پیاده روی عصرگاهی آهسته در اطراف حال خوبی پیدا می کنند و نیاز به ورزش را برطرف میکنند، برخی دیگر به ورزش شدید روزانه نیاز دارند، مخصوصاً آنهایی که در اصل برای کارهای با تحرک فیزیکی بالا ساخته شده اند، مانند گله داری یا شکار.

بدون ورزش کافی، این نژادها ممکن است دچار اضافه وزن شوند و همچنین انرژی فرو خورده خود را از راه هایی که دوست ندارید تخلیه کنند. مانند پارس کردن، جویدن، و کندن.

نژادهایی که به ورزش زیادی احتیاج دارند، برای فضای آزاد، افراد فعال، و افرادی که علاقمند هستند سگهای خود را برای رقابت در ورزش های سگهای پرانرژی آموزش دهند مناسب هستند.

حتی سگ های مسن هم نیاز به ورزش دارند و این میتواند به مقابله با علائم آرتروز و سایر مشکلات وابسته به سن کمک کند.

سگهایی که به تمرین زیاد نیاز ندارند را مشاهده کنید.

 

بعضی از سگ ها توله سگهای همیشگی هستند، همیشه برای بازی التماس میکنند. در حالی که دیگران جدی تر و کم تحرک هستند.

اگرچه توله سگ بازیگوش به نظر دوست داشتنی است، اما در نظر بگیرید که می خواهید هر روز چند بازی واکشی یا رفتن و آوردن بازی کنید! و اینکه آیا شما بچه دارید؟ یا سگ دیگری که می تواند به عنوان همبازی سگ باشد؟

همچنین ممکن است بخواهید یک سگ پیرتر را به فرزندی قبول کنید، افراد سالخورده هم می توانند تا سنین پیری بازیگوشی داشته باشند اما تقاضای کمتری برای بازی نسبت به سگ های جوان داشته باشند.


سگهایی که کمتر بازیگوشی دارند را مشاهده کنید.

اطلاعات پایه

گروه نژادی سگ: سگ خانواده

قد: ۳۳ الی ۳۸ سانتیمتر از شانه

وزن: ۸ الی ۱۳ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ الی ۱۵ سال

تاریخچه:

ریشه کلمه بیگل ناشناخته است, ممکن است از کلمه فرانسوی begueule گرفته شده باشد به معنی گلو باز, یا کلمه انگلیسی قدیمی beag به معنی کوچک باشد. برخی دیگر فکر می کنند ممکن است از کلمه beugler فرانسوی به معنی زیر یا پایین آمده باشد. یا همچنین از کلمه آلمانی begele به معنی سرزنش کردن.

تاریخ این نژاد به شدت ابری و نامشخص است, چون تا قرن نوزدهم این نژاد بصورت جدی گسترش نیافت و شناخته نشده بود.

در نوشته های یونانی مربوط به ۴۰۰ سال قبل از میلاد, سگهایی با خصوصیات بیگل توصیف شده اند. و ممکن است رومیان سگهای شکاری خود را به انگلیس آورده اند و در آنچا سگهای محلی پرورش و گسترش یافته اند.

در دهه 1700 شکار روباه در انگلستان محبوبیت خاصی پیدا کرد, و بیگل ها از محبوبیت خارج و سگ های شکاری foxhound که مخصوص شکار روباه استفاده می شدند محبوب شدند.

اگر بخاطر کشاورزان انگلیسی, ایرلندی و ولزی نبود که بیگل ها را برای شکار خرگوش ها پرورش می دادند, این نژاد منقرض شده بود.

تقریبا در همان زمان پرورش دهندگان امریکایی شروع به واردات بیگل از انگلستان کردند تا ظاهر سگهای خود را بهتر کنند. بسیاری از سگهای وارداتی از انگلیس بطور متوسط بین ۱۵ تا ۱۷ اینچ پرورش می یافتند تا بتوانند روباه شکار کنند.

پرورش دهندگان امریکایی پرورش آنها را شروع کردند تا برای شکار خرگوش کوچکتر شوند.

جالب است بدانید نژاد patch beagle نژادی که تغییر یافته بیگل بود توسط ویلت راندال امریکایی در سال 1880 در نیویورک پرورش یافت. بطور کلی سفید همراه با لکه بزرگ سه زنگ که در دهه 1940 تا 1950 بسیار محبوب شدند زیرا آنها قادر بودند به سرعت بدوند. امروزه بسیاری از مردم آنها را بیگل های لیمویی, سفید, و سفید قرمز می نامند که هر دو نژاد در موسسه AKC از سال ۱۸۸۴ به ثبت رسیده اند.

نژاد سگ بیگل

اندازه نژاد بیگل:

موسسه AKC دو نوع از نژاد بیگل را به رسمیت می شناسد. نوع 13 اینچی (33 سانتیمتری) مخصوص سگ های شکاری که بیشتر نمی شوند و 15 اینچی (38 سانتیمتری) که بین 13 تا 15 اینچ هستند.

شخصیت:

بیگل های ملایم, شیرین و بامزه هستند. آنها شما را می خندانند, اما این غیر از آن وقت‌هایی است که بخاطر سرکش بودن شما را به گریه می اندازند. صاحبان بیگل ها وقت زیادی صرف این می کنند که سگ های خود را جنتلمن نشان دهند اما این کار نیاز به آموزش زیاد همراه با جوایز خوشمزه دارد تا بتوان اطاعت پذیری خوبی را بهمراه داشته باشد.

مانند هر سگ دیگری بیگل نیز به اجتماعی شدن اولیه نیاز دارد. قرار گرفتن در معرض انسان ها, مناظر, صداها و تجربیات مختلف به اجتماعی شدن کمک می‌کند.

بویژه هنگامیکه آنها جوان هستند معاشرت کمک زیادی به روند اجتماعی شدن می کند.

نژاد سگ بیگل

سلامتی و بیماری های نژاد بیگل:

سگ بیگل ممکن است به هیچ یک از این بیماری ها دچار نشود یا به همه و یا به برخی از آنها دچار شود, اما اگر قصد نگهداری از این نژاد را دارید باید از آنها آگاهی داشته باشید.

دیسک بین مهره ای:

نخاع توسط ستون مهره ها احاطه شده است, و بین استخوان های ستون مهره ها دیسک های بین مهره ای وجود دارد که به عنوان کمک فنر کار می کنند و امکان حرکت طبیعی مهره ها را فراهم می کنند. دیسک ها از دو لایه، یک لایه فیبری خارجی و یک لایه داخلی ژله ای ساخته شده اند. بیماری دیسک بین مهره ای زمانی اتفاق می افتد که ژله مانند لایه داخلی به داخل کانال نخاع بیرون زده و به نخاع فشار بیاورد. فشرده شدن نخاع ممکن است کم باشد و باعث درد گردن یا کمر شود. همچنین این اتفاق ممکن است شدید باشد که در اینصورت باعث از دست دادن حس ها, فلجی و عدم کنترل روده یا مثانه شود. آسیب وارد شده توسط فشرده شدن ستون فقرات ممکن است غیرقابل برگشت باشد و درمان بر اساس عوامل مختلفی از جمله محل اشکال، شدت و مدت زمان بین آسیب و درمان انجام می گردد.

محدود کردن سگ ممکن است کاربردی باشد اما برای کاهش فشار بر نخاع اغلب به جراحی نیاز است و در نظر داشته باشید در این موارد همیشه جراحی موفقیت آمیز نیست.

دیسپلازی مفصل ران:

این یک بیماری ارثی است که استخوان ران به خوبی در داخل مفصل رانی قرار نمی گیرد. برخی از سگها روی یک یا هر دو پای عقب خود احساس درد و لنگی را نشان می دهند اما برخی دیگر این علائم را از خود نشان نمی دهند و بصورت چشمی قابل مشاهده نیست. (عکس برداری با اشعه ایکس مطمئن ترین راه برای مشخص شدن اسن مشکل است).

با این حال افزایش سن نیز می تواند باعث آرتروز در سگ شود. سگهایی که دیسپلازی مفصل ران دارند نباید پرورش داده شوند (تکثیر) به این علت که این بیماری موروثی است و به نسل بعد منتقل می گردد. پس هنگام به سرپرستی گرفتن بیگل ها از پرورش دهنده سوال کنید که والدین آنها دچار این بیماری هستند یا خیر. تا در صورت وجود این مشکل حتما اقدامات پزشکی صورت گیرد.

چشم گیلاسی:

این بیماری به اینصورت است که یک غده از زیر پلک سوم بیرون زده و بیشتر شبیه گیلاس در گوشه چشم مشاهده میشود.

دامپزشک شما می تواند اقدامات لازم برای برداشتن این غده را انجام دهد.

گلوکوم:

این یک بیماری دردناک است که در آن فشار چشم بطور غیرطبیعی بالا میرود. چشمها دائما مایعی تولید می کنند که به آن aqueous humor گفته می شود. اگر مایع به درستی تخلیه نشود فشار داخل چشم افزایش می یابد و باعث آسیب به عصب بینایی و در نتیجه از دست دادن بینایی می گردد.

از این بیماری دو نوع وجود دارد: گلوکوم اولیه که ارثی است, و گلوکوم ثانویه که نتیجه التهاب, تومور, یا آسیب است. گلوکوم بطور کلی روی یک چشم اثر می گذارد, که آن چشم, قرمز, اشک آلود, و چرکین می شود و دردناک بنظر می رسد. مردمک چشم گشاد به نور حساسیت نشان نمی دهد و جلوی چشم مایل به سفید است (تقریبا حالت ابری آبی) که برخی اوقات حتی با انجام اقدامات پزشکی هم قابل درمان نیستند.

آتروفی شبکیه پیشرونده (PRA):

این یک اختلال تحلیل برنده چشم است. که باعث از دست دادن گیرنده های نوری پشت چشم می شود و در نهایت موجب نابینایی می گردد. PRA سال‌ها قبل از اینکه سگ علائم نابینای از خود نشان دهد قابل تشخیص است. خوشبختانه سگها می توانند از حواس دیگر خود برای جبران نابینایی استفاده کنند و یک سگ نابینا هم می تواند یک زندگی شاد برای خود بسازد. فقط در اینصورت وسایل منزل خود را که او به جایگاه آنها عادت کرده است زیاد جابجا نکنید.

پرورش دهندگان معتبر و مسئولیت پذیر, چشم سگهای خود را سالانه توسط چشم پزشک دامپزشکی معاینه و تایید می کنند.

دیستیکیازیس:

این حالت وقتی اتفاق می افتد که یک ردیف مژه دیگر (معروف به دیستیشیا) روی غده چربی در چشم سگ رشد کرده و در امتداد لبه پلک بیرون می زند. این باعث تحریک چشم می شود و ممکن است ببینید سگ شما چشم خود را می مالد. بیماری دیستیکیازیس با انجماد مژه های اضافی با نیتروژن مایع درمان شده و از بین می رود. به این نوع درمان کریو اپیلاسون گفته می شود و تحت بیهوشی انجام می شود.

صرع:

این یک بیماری عصبی است که اغلب اما نه همیشه به ارث می رسد. صرع می‌تواند باعث تشنج خفیف یا شدید شود که ممکن است خود را به شکل یک رفتار غیر معمول نشان دهد (مانند دویدن با حالت عصبانیت مانند اینکه تحت تعقیب قرار بگیرد، لرزان یا مخفی شود) یا حتی ناگهان سگ به زمین بخورد. اندام سفت می شود و هوشیاری از دست می رود. تماشای تشنج دلهره آور است اما برای مدت زمان زیادی تشخیص ایدیوپاتیک صرع بطور کلی خوب عمل کرده است. ضروری است برای تشخیص سگ خود را نزد دامپزشک معتبر ببرید (بخصوص اینکه تشنج دلایل دیگری نیز دارد).

کم کاری تیروئید:

کم کاری تیروئید نوعی اختلال در غده تیروئید است و تصور می شود که دلیل ایجاد اختلالاتی مانند صرع, ریزش مو, چاقی، بی حالی، پیودرما (عفونت پوستی) و سایر بیماری های پوستی می باشد که با دارو و رژیم غذایی درمان می شود.

کوتاهی بیگل:

بدینگونه است که سگ کوچکتر از حد طبیعی است. این شرایط ممکن است با سایر ناهنجاری های جسمی مانند پا های بسیار کوتاه همراه باشد یا نباشد.

سندروم بیگل چینی CBS:

بدینگونه است که با جمجمه بزرگ و چشم های مایل و حالت دار مواجه می شود. اما سگ بطور طبیعی رشد می کند.

سگهای دارای CBS اغلب دچار مشکلات قلبی و ناهنجاری های انگشتان پا می شوند.

در رفتگی مفصل:

که به معنی جابجایی مفصل سر زانو (کشکک) است و ایجاد درد در این ناحیه می تواند فلج کننده باشد.

نژاد سگ بیگل

مراقبت و نگهداری :

حیاط فنس دار یک ضرورت برای یک سگ شکاری مانند بیگل است. شما باید در محیط های باز و خارج از خانه سگ خود را حتما با قلاده کنترل کنید یا بطور ایمن و محدود و تحت نظارت با او در خارج از خانه باشید.

او ذاتا سرگردان و اهل سفر است بنابراین برای احتمال فرار (یک اتفاق شایع در بیگل ها) مطمئن شوید او میکروچیپ داشته باشد و برچسب های شناسایی را روی یقه یا قلاده او نصب کرده باشید تا در صورت یافتن بتواند به شما بازگردانده شود.

برخی از افراد دوست دارند از فنس های زیرزمینی الکتریکی استفاده کنند اما این از ورود حیوانات دیگر به داخل محوطه جلوگیری نمی کند و همچنین اگر رایحه ای نظر بیگل را جلب کند او از یک لحظه شوک الکتریکی در مقابل جستجوی آن رایحه جذاب گذر می کند.

مانند همه سگها بیگل نیز می تواند آموزش اطاعت پذیری ببیند, در اینصورت تکنیک های تشویقی و مثبت بهتر از تکنیک های سخت و خشن در مورد او عمل می کند. اکثر بیگل ها از انجام کار برای رسیدن به یک چیز خوشمزه خوشحال خواهند شد.

آنها دوست دارند با خانواده خود به پیاده روی بروند، یا حتی به یک دویدن خوب در یک مزرعه برای جستجوی خرگوش (که توصیه نمی شود مگر اینکه به سگ خود آموزش داده باشید که به نزد شما برگردد).

آنها از آهسته دویدن با شما لذت خواهند برد، اما قبل از شروع یک تمرین تکراری مانند این، منتظر بمانید تا ۱۸ ماه یا بیشتر از سن آنها سپری شود.

نژاد سگ بیگل

تغذیه :

مقدار روزانه توصیه شده برای سگ بیگل: ۴/۳ تا ۱.۵ ظرف غذای خشک با کیفیت بالا در روز که به دو وعده تقسیم می شود.

مقدار مصرف سگ شما بستگی به اندازه, سن, ساختار, متابولیسم و میزان فعالیت آن دارد. سگ ها مانند انسان ها هر کدام منحصر بفرد هستند, و همه آنها بطور یکسان به غذا نیاز ندارند. و طبیعی است که یک سگ فعال نسبت به یک سگ تنبل بیشتر به غذا نیاز دارد. سگهای کوچک متابولیسم سریعی دارند، به این معنی که انرژی را با سرعت بالایی می سوزانند، اگرچه معده کوچک آنها به این معنی است که باید با حجم کم و به تعداد غذا بخورند.

میزان تغذیه سگ به کیفیت غذای خریداری شده نیز بستگی دارد. هرچه غذای سگ کیفیت بهتری داشته باشد و سگ شما را بهتر تغذیه کند، مقدار کمتری از آن را باید در کاسه سگ خود بگنجانید.

بیگل ها دزد غذا هستند. اگر این فرصت به آنها داده شود روزانه به انبار و زباله‌های شما حمله خواهند کرد. آنها همیشه مایل هستند غذا بخورند تا زمانی که منفجر شوند.

غذایشان را اندازه گیری کنید و سعی کنید دو بار در روز غذا بخورند و در فاصله بین دو غذا نیز ظرف غذایشان روی زمین نماند تا همیشه غذا در دسترسشان نباشد.

برای اینکه متوجه شوید اضافه وزن دارد یا خیر بهتر است نزد دامپزشک بروید اما اگر خودتان قصد دارید تشخیص دهید یک راهکار وجود دارد. انگشتان خود را روی کمر انتهای ستون فقرات قرار دهید و با انگشتان زیرین شما باید بتوانید دنده های او را بدون نیاز به فشار شدید احساس کنید, اما آنها را نبینید. اگر نمی توانید او به غذای کمتر و ورزش بیشتری نیاز دارد.

 

کودکان و دیگر حیوانات خانگی:

سگ بیگل با همه اعضای خانواده پیوند دارد, مخصوصا کودکان. با این وجود، آنها می توانند در هنگام بازی آشفته باشند، بنابراین باید هنگام بازی با کودکان بسیار خردسال نظارت شوند. او به اندازه کافی ملایم است که کودکان کوچکتر را نمی ترساند و آنقدر فعال است که می تواند در بازی ها و فعالیت های خانوادگی شرکت کند.

علاوه بر این بیگل ها تمایل به گاز گاز کردن دارند و دست شما یا فرزندتان را برای بازی می گیرند. آنها این کار را برای سرگرمی انجام می دهند و می توانند آموزش ببینند که این کار را نکنند.

فقط مراقب کودکان باشید که درها و دروازه ها را باز نگذارند زیرا سگ بیگل یک متخصص فرار است!

مانند هر نژاد دیگر، همیشه چگونگی نزدیک شدن و لمس سگها را به کودکان بیاموزید و همیشه بر هرگونه تعامل بین سگها و کودکان خردسال نظارت داشته باشید تا از گزیدگی کودک یا کشیدن گوش یا دم سگ جلوگیری شود. به کودک خود بیاموزید هرگز در هنگام غذا خوردن به سگی نزدیک نشود یا سعی نکند غذای سگ را با خود ببرد. هیچ وقت نباید هیچ سگی را تحت نظارت یک كودك خردسال نگه داشت.

همه سگها و کودکان نیاز دارند تا یاد بگیرند که با یکدیگر کنار بیایند و به یکدیگر احترام بگذارند و در کنار هم ایمن باشند. 

لازم به ذکر است حتی در این صورت، سگها و کودکان خردسال هرگز نباید با هم تنها بمانند و بزرگسالان باید بر همه تعاملات بین آنها نظارت کنند.

بیگل ها به دلایل نژادی از همراهی لذت می برند و دوست ندارند تنها بمانند. سگ یا حتی گربه دیگری به رفع نیاز همراهی آنها کمک می کند.

هاسکی های سیبرین با سگهای دیگر کنار می آیند، اما هنوز هم مهم است که توله سگ خود را به کلاس های معاشرت ببرید. این باعث می شود که آنها به سگهای دیگر و همچنین به مردم عادت کنند، اگرچه آنها بسیار غریبه ها را نیز دوست دارند. معاشرت به توله سگها می آموزد که چگونه رفتار کنند و از سگهای دیگر و صاحبان آنها استقبال کنند.

تاریخچه این نژاد را بخاطر داشته باشید. شرایط سخت در سیبری باعث ایجاد حس طعمه یابی قوی در این نژاد شد زیرا یافتن غذا اغلب سخت بود. در نتیجه، امروزه بسیاری از هاسکی ها حیوانات کوچک مانند سنجاب، خرگوش و گربه را به شکل طعمه های کوچک شناسایی می کنند. با این وجود برخی از هاسکی ها در خانواده های دارای چند حیوان خانگی رشد می کنند، به ویژه هنگامی که آنها از تولگی با سایر حیوانات خانگی تربیت می شوند.

نژاد سگ بیگل

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب