چرا باید به جای خرید سگ و دیگر حیوانات خانگی، آنها را به سرپرستی بگیرید!؟

با اینکه پرورش دهندگان و فروشندگان می‌توانند حیوان خانگی شما را تامین کنند، اما شاید شما باید به این فکر کنید که می‌توانید حیوان را به جای اینکه خریداری کنید به سرپرستی بگیرید.

فهرست مطالب

واگذاری سگ یا به سرپرستی گرفتن سگ چیست و چرا باید این کار را انجام داد؟

با اینکه پرورش دهندگان و فروشندگان می‌توانند حیوان خانگی شما را تامین کنند، اما شاید شما باید به این فکر کنید که می‌توانید حیوان را به جای اینکه خریداری کنید به سرپرستی بگیرید. گذشته از همه اینها باید بدانید تخمین زده می‌شود که هر ساله ۴ میلیون گربه و سگ در ایالات متحده یوتانایز(مرگ غیرطبیعی – مرگ با مواد پزشکی) می‌شوند، زیرا افراد زیادی حیوانات خانگی خود را رها می‌کنند و همینطور افراد کافی از پناهگاه حیوانات فرزندخواندگی نمی‌کنند.

متاسفانه پناهگاهها ظرفیت محدودی دارند و مجبور به گرفتن تصمیمات سخت و ناراحت کننده برای از بین بردن حیوانات رها شده هستند.

اگر این حیوانات خانگی را به جای خریدن آنها از یک پرورش دهنده، به فرزندی قبول کنیم (به سرپرستی بگیریم) ما می‌توانیم تعدادی از حیوانات را که سرنوشت یوتانایز شدن در انتظارشان است کاهش دهیم و در عوض خانه ای گرم و دوست داشتنی به آنها بدهیم. در زیر دلایل بیشتری را برای به سرپرستی گرفتن حیوانات خانگی بررسی می‌کنیم.

سرپرستی سگ ها

سپاسگزاری

شاید عجیب بنظر برسد اما عشق حیوانات خانگی که به سرپرستی گرفته می‌شوند نسبت به خانواده خود ممکن است بیشتر از حیوانی باشد که خریداری می‌شود. بسیاری از افرادی که از پرورش دهندگان، حیوانات خانگی را خریداری کرده اند می‌گویند که حیوان “نجات یافته” (یا به سرپرستی گرفته شده) با محبت بیشتری نسبت به ارباب خود رفتار می‌کند. این می‌تواند به دلیل یک “حس ششم” باشد که می‌داند شما آنها را نجات داده اید و آنها می‌دانند که زندگی آنها اکنون بسیار بهتر از گذشته است. در هر صورت، احساس فوق العاده ای می‌شود.

سرپرستی سگ ها

شما پس انداز خواهید کرد

هنگامی که شما به دنبال یک حیوان از یک پرورش دهنده یا فروشنده حیوان خانگی هستید، مطمئن باشید که مجبور به پرداخت پول زیادی خواهید شد. البته پناهگاه نیز هزینه ای را دریافت می کند (می دانید که برای باز ماندن به پول احتیاج دارد!) اما هزینه بسیار پایین تر است. علاوه بر این، شما یک حیوان خانگی سالم می گیرید زیرا آنها توسط پناهگاه عقیم سازی و واکسینه شده اند. همانطور که اگر از هر صاحب حیوان خانگی بپرسید به شما می گوید : خرید حیوان از سنین کم می‌تواند یک روند گران قیمت باشد، بنابراین با این کار شما در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید.

عدم پشتیبانی از پرورش دهندگان غیر قانونی و اعمال غیر انسانی

پرورش دهندگان و فروشندگان زیادی وجود دارند که تولید حیوان خانگی را به صورت صنعتی و با اهداف صرفا تجاری انجام می‌دهند که آسیب زیادی به حیوانات والد وارد می‌کند و باعث می‌شوند که این حیوانات درد و رنج زیادی را تحمل و زندگی سختی داشته باشند. حیوانات والد سگ و گربه در قفس نگهداری می‌شوند و تنها هدف از وجود آنها تولید مثل است. آنها در شرایط وحشتناکی نگهداری میشوند و رنج زیادی تحمل می‌کنند و هنگامی که دیگر برای تولید مثل کارایی نداشته باشند کشته یا رها می‌شوند. بسیاری از توله سگها و بچه گربه های تولید شده در این پرورشگاهها دارای مشکلات پزشکی پنهانی هستند که تا مدت ها بعد هم مشخص نشوند. زمانی به آنها پی می‌برید که ممکن است برای نجات آنها خیلی دیر و هزینه درمان آن نیز بسیار بالا است. تعداد کمی از افراد از وجود چنین مکان هایی مطلع هستند و نمی‌دانند که با خرید توله سگ یا بچه گربه از فروشگاه حیوانات خانگی، ناخواسته از این صنعت بیرحمانه حمایت می‌کنند.

وقتی یک حیوان خانگی را به فرزندی قبول می کنید، آنها را از سرنوشتی وحشتناک نجات خواهید داد، از تولیدکنندگان غیرقانونی حمایت نخواهید کرد و صاحب یک حیوان خانگی قدردان می شوید که تا زمانیکه زنده است شما را دوست خواهد داشت.

سرپرستی سگ ها

فرزند خواندگی بهترین احساس در جهان را به شما می دهد

بهترین روز زندگی بسیاری از حیوانات نجات یافته، هنگام فرزند خواندگی است. شما می توانید بخشی از آن روز خاص باشید و به حیوانات بهترین زندگی ممکن را بدهید – چه چیزی بهتر از این؟

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب