آیا تا به حال به یک سگ پرخاشگر آموزش داده اید که در کنار سگهای دیگر آرامش داشته باشد؟ آیا نکات آموزشی دارید؟ در قسمت نظرات پایین, ما را آگاه کنید!

هیچ روش مطمئنی برای جلوگیری از پرخاشگری وجود ندارد، اما اقدامات اساسی وجود دارد که می‌توانید احتمال بروز این مشکل سگ را بسیار کاهش دهید:

  • توله سگ خود را اجتماعی کنید. قرارهای بازی تحت نظارت را با توله سگهای دیگر ترتیب دهید و تعامل با سگهای بزرگسال خوش اخلاقی که می‌توانند به توله سگ شما رفتار درستی یاد بدهند را بیشتر کنید.
  • به محض توصیه دامپزشک، سگ خود را خنثی یا عقیم کنید. این تا حد زیادی پرخاشگری هورمون محور را کاهش می‌دهد.
  • همیشه با مهربانی و احترام با استفاده از تقویت کننده های مثبت برای آموزش سگ خود رفتار کنید. اصلاح جسمی، ارعاب و انزوا فقط با افزودن بر اضطراب یک سگ، پرخاشگری را تشویق می‌کند.

پرخاشگری سگ نسبت به سگ های دیگر قابل درمان است. اما همیشه پیشگیری از بروز پرخاشگری بهتر از آموزش بعد از پرخاشگری است.

چگونه می‌توان از خشونت سگ به سگی دیگر جلوگیری کرد:

بیشتر رفتار شناسان و متخصصین رفتار سگ از حساسیت زدایی برای درمان پرخاشگری سگ به سگ های دیگر استفاده می‌کنند. با راهنمایی حرفه ای و با استفاده از مقدار زیادی تقویت مثبت، شما می‌توانید بدون افزایش سطح اضطراب، فاصله جسمی بین سگ و سایر سگها را به تدریج کاهش دهید.

این زمان و صبر زیادی را می‌طلبد – اغلب چندین ماه تا یک سال – اما در نهایت سگ شما رفتارش با  سگهای دیگر را با چیزهای خوب مانند ستایش، رفتار خوب و توجه همراه می‌کند.

قبل از شروع حساسیت زدایی از یک رفتار شناس راهنمایی بگیرید.

در این دوره، با تنبیه فیزیکی یا فریاد کشیدن بر روی سگ، استرس خود را افزایش ندهید و همچنین تاکید می شود از قلاده های خاردار استفاده نکنید. درد و استرس مضاعف فقط اضطراب سگ شما را تشدید کرده و پرخاشگری را نیز افزایش می دهد.

پرخاشگری سگ

dog socialization

اجتماعی کردن, یا معاشرتی کردن سگ
همه چیز در مورد زمان و چگونگی بردن سگ به پارک سگ‌ها

چگونه می‌توان با پرخاشگری سگ نسبت به سگهای دیگر برخورد کرد:

طبیعت و پرورش هر یک در شکل گیری شخصیت توله سگ شما نقش دارند.

درست است، از نظر تاریخی، انواع خاصی از سگ ها به طور خاص برای مبارزه با سگ های دیگر پرورش داده شده اند. با این حال، بیشتر کشور های مدرن مسابقات خشن سگ ها را غیر قانونی اعلام کرده اند، و پرورش دهندگان کمتر صفات تهاجمی را در سگ های خود پرورش می‌دهند.

نژادهایی که قبلا پرخاشگر و خشن بار می‌آمدند امروزه اغلب به غول های خانگی تبدیل شده اند. حتی اگر یک نژاد خاص با صفات پرخاشگرانه ایجاد شده باشد، آموزش و معاشرت و همچنین فاکتور های محیطی، همچنان کارساز است و می تواند در مقابل ژنتیک پیروز شود. به همین ترتیب هم نژادهایی که مودب و جنتلمن محسوب می شوند در صورت بد رفتاری می‌توانند بسیار پرخاشگر هم باشند.

اگر توله سگی را به خانه آوردید، شما در جای خوبی هستید، شکل گیری رفتار او در دستان شماست. و اگر سگ مسن تری آوردید و فکر می‌کنید پرخاشگر است، آموزش مجدد بسیار پیچیده تر خواهد بود.

در این خصوص شاید مطالعه مقاله اجتماعی کردن سگ یا معاشرتی کردن سگ به شما کمک کند.

در چنین مواردی، مشاوره با یک متخصص همیشه بهترین راه است.

پرخاشگری سگ

پارک سگ‌ها

معرفی توله سگ به پارک سگها
همه چیز در مورد زمان و چگونگی بردن سگ به پارک سگ‌ها

طبیعت در مقابل پرورش یا آموزش سگ ها:

چه در حال پیاده روی هستید، چه در آرایشگاه سگ، یا وقتیکه فقط به دامپزشکی رفته اید باید حواستان به رفتارهای پرخاشگرانه سگتان باشد و آنها را بشناسید:

  • کشیدن یا خیز برداشتن
  • ایستادن یا میخ کوب شدن
  • تماس مستقیم چشمی
  • سیخ شدن(یا بالا رفتن) موهای پشت
  • بالارفتن گوش ها
  • دندان نشان دادن به سگهای دیگر

اگر این رفتارها را دیدید، سگ خود را با آرامش کنار بکشید یا توجه او را به چیز دیگری معطوف کنید.

dog aggression

نشانه هایی از خشونت یا حمله سگ به سگ های دیگر:

اینها مواردی هستند که باید در مورد پرخاشگری سگ‌تان به سگهای دیگر بدانید.

توجه: منظور از موارد زیر، ارائه نمای کلی از پرخاشگری سگ است. اگر با یک سگ پرخاشگر و خشن سر و کار دارید، از یک رفتارشناس معتبر کمک بگیرید.

پرخاشگری سگ نسبت به سگهای دیگر مسئله ای بسیار جدی است. تا زمانی که سگ شما با موفقیت درمان نشده، آن را با سایر سگها در یک فاصله امن قرار دهید. “فاصله امن” به معنای حداقل فضای مورد نیاز برای آرام و بدون استرس بودن سگ است.

حتی اگر هرگز تماس جسمی هم برقرار نشود، مدیریت سگی که بند را می‌کشد بسیار دشوار است و تلاش برای خنثی کردن حمله ای که در حال انجام است خطرناک است. آگاه باشید که حتی کوتاهترین درگیری نیز می‌تواند منجر به جریمه نقدی، دادخواست حقوقی، یا مخرب ترین صدمه یا از دست دادن حیوان خانگی خود یا شخص دیگر شود.

پرخاشگری سگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *