آیا سگ ها در رژیم غذایی خود به گوشت نیاز دارند؟

سگ ها بدون گوشت می توانند رشد کنند، اما تنها در صورتی که از یک رژیم غذایی گیاهی متعادل تغذیه شوند.

فهرست مطالب

سالم ترین رژیم غذایی برای سگ چیست؟ آیا خرید غذای تجاری بهتر است یا خوراک خانگی؟ فرآوری شده یا خام؟ و یک سوال که بسیاری از صاحبان سگ می پرسند این است که “آیا سگ ها در رژیم غذایی خود به گوشت نیاز دارند؟”

گوشتخوار یا همه چیزخوار؟

گرگ های خاکستری، Canis lupus، قطعا گوشتخوار هستند و می توانند تا 20 پوند گوشت را در یک وعده مصرف کنند. طبق اعلام فدراسیون ملی حیات وحش، گرگ ها ترجیح می دهند پستانداران سم درشت مانند آهو، گوزن، گاومیش کوهان دار و گوزن را بخورند. آنها همچنین پستانداران کوچک تری مانند گاو دریایی، جوندگان و خرگوش ها را شکار می کنند.

وقتی به پامرانین یا پودل نگاه می‌کنید، تصور کردن آن سخت باشد، اما این نژادها و همه سگ‌ها، Canis familiaris، از نوادگان مستقیم گرگ خاکستری هستند. با این حال، هنگامی که سگ ها اهلی شدند، ویژگی های متفاوتی از هضم و متابولیسم پیدا کردند که باعث می شود بسیاری از دانشمندان آنها را به عنوان همه چیزخواران طبقه بندی کنند.

همه چیزخواران مواد گیاهی و جانوری را می خورند. انسان ها همه چیز خوار هستند. سگ‌ها آمیلاز را در مقادیر بسیار بیشتری نسبت به گرگ‌ها تولید می‌کنند که به آن‌ها امکان هضم غذاهایی غیر از گوشت را می‌دهد. این آنزیم به سگ ها اجازه می دهد تا رژیم غذایی غنی از نشاسته را هضم کنند – کاری که گرگ ها نمی توانند انجام دهند.

برخی از دانشمندان مخالف هستند و سگ ها را گوشتخوار می دانند. چرا؟ زیرا سگ ها دندان های نیش بلندی دارند که برای پاره کردن و پاره کردن گوشت طراحی شده اند. همانطور که در Breeding Business گزارش شده است، سگ ها همچنین در مقایسه با سایر همه چیز خواران و گیاهخواران دستگاه گوارش کوتاه تری دارند. و در حالی که سگ ها آمیلاز تولید می کنند، سایر همه چیزخواران این آنزیم را در بزاق خود تولید می کنند، در حالی که سگ ها این کار را نمی کنند.

چه سگ‌ها به‌عنوان گوشتخوار یا همه‌چیزخوار طبقه‌بندی شوند، من فکر می کنم اکثر دامپزشکان موافق هستند که در طول قرن ها، دکتر جری کلاین، افسر ارشد دامپزشکی AKC می گوید: سیستم گوارشی سگ ها طوری سازگار شده است که به آنها اجازه می دهد غذا بخورند و حتی به رژیم غذایی پیچیده تری نسبت به گرگ نیاز دارند.

رژیم غذایی متعادل برای سگ ها

یک رژیم غذایی متعادل که نیازهای تغذیه ای سگ را برآورده می کند، رژیمی است که شامل گوشت و غذاهای گیاهی می شود – به شرطی که رژیم غذایی از مواد با کیفیت بالا تشکیل شده باشد و پروتئین ها و چربی های لازم را در بر بگیرد.

کتابچه راهنمای دامپزشکی مرک می‌گوید: «در کشورهای توسعه‌یافته، بیماری‌های تغذیه‌ای به ندرت در سگ‌ها و گربه‌ها دیده می‌شود، به‌ویژه زمانی که آنها از رژیم‌های غذایی با کیفیت، تجاری، کامل و متعادل تغذیه می‌شوند. مشکلات تغذیه ای معمولاً زمانی رخ می دهد که سگ ها و گربه ها با رژیم های غذایی نامتعادل خانگی تغذیه شوند. غذاهای سگ یا گربه یا رژیم های خانگی که از یک ماده غذایی منفرد بدست می آیند ناکافی هستند. به عنوان مثال، تغذیه سگ‌ها با گوشت یا حتی رژیم غذایی انحصاری همبرگر و برنج می‌تواند باعث کمبود کلسیم و هیپرپاراتیروئیدیسم ثانویه شود.

دکتر کلاین می افزاید: «سگ ها در رژیم غذایی خود به اسیدهای آمینه ضروری خاصی نیاز دارند و برخی از پروتئین ها ارزش بیشتری نسبت به بقیه دارند. گوشت همه این اسیدهای آمینه را فراهم می کند، اما بسیاری از پروتئین های گیاهی اینگونه نیستند. با این حال، رژیم غذایی متشکل از محصولات گوشتی تمام نیازهای غذایی سگ شما را برآورده نمی کند.

آیا گوشت لازم است؟

سگ‌ها بدون گوشت می‌توانند رشد کنند، اما تنها در صورتی که از یک رژیم غذایی گیاهی متعادل تغذیه شوند. همانطور که در مورد افرادی که رژیم های گیاهخواری را ترجیح می دهند، صدق می کند، کمبود پروتئین یا ویتامین ممکن است در سگ هایی که رژیم های کاملاً گیاهی مصرف می کنند، در صورتی که به درستی مکمل مصرف نشوند، رخ دهد.

دکتر کلاین به صاحبان سگ توصیه های زیر را می دهد: «به سگ خود غذای حاوی مواد باکیفیت بدهید. دامپزشک شما می تواند رژیمی را توصیه کند که به بهترین وجه با اندازه، سن، نژاد و سطح فعالیت سگ شما سازگار باشد. اگر تصمیم به خرید یک رژیم غذایی طبیعی برای سگ خود دارید، مطمئن شوید که فاقد محصولات جانبی حیوانی و گیاهی و مواد شیمیایی است.

و اگر انتخاب شما یک رژیم غذایی خانگی است، از نزدیک با دامپزشک یا متخصص تغذیه دامپزشک خود کار کنید تا مطمئن شوید که دستور غذا کامل است و شامل تمام مواد مغذی مورد نیاز سگ شما برای سالم ماندن و فعال ماندن است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب