جویدن, خرابکاری و حفاری سگ خرابکار

جویدن و حفاری سگ خرابکار

فهرست مطالب

شما به خانه می آیید و متوجه می شوید دمپایی هایتان تکه تکه شده یا بوته های گل رز‌ تان کنده و در سراسر حیاط پخش شده است. اگرچه اولین فکر شما ممکن است این باشد که سگ خرابکار شما را به خاطر تنها گذاشتن در تمام روز تنبیه می کند، اما این اعمال هرگز از روی کینه یا انتقام انجام نمی شود، این روشی نیست که سگ ها عمل می کنند. با این حال، سگ ها در غیاب اسباب بازی ها یا صاحبانشان راه هایی برای مشغول شدن برای خود پیدا می کنند، بنابراین مهم است که قبل از اینکه توله سگتان سرگرمی های نا مناسبی برای خود پیدا کند، سرگرمی های مناسب زیادی را فراهم کنید.

سگ مخرب

علت ها:

مانند بسیاری از رفتارهای نا مطلوب سگ ها، عادت های خرابکارانه معمولاً به‌دلیل بی حوصلگی، تنهایی یا هر دو در سگ ایجاد می شود. این منصفانه یا منصفانه نیست که از سگ شما – به خصوص یک نژاد کارگر – انتظار داشته باشید که ساعت های طولانی را بی سر و صدا بنشیند و منتظر بازگشت شما باشد. طبیعتاً سگ ها موجوداتی کنجکاو و باهوش هستند. مطمئن شوید که او به اندازه کافی تحرک ذهنی و جسمی‌ دارد تا انگیزه کندن و جویدن را به حداقل برسانید.

چگونه این مشکل را درمان کنیم

حفاری:

 

 

به او زیاد توجه کنید اگر همیشه بیش از چند ساعت از او دور هستید، یک سگ گردان استخدام کنید یا مراقبت از سگ خرابکار خود را بیشتر کنید.

او را خسته کنید و مطمئن شوید که او روزانه پیاده روی می کند، با او بازی کنید، به او یاد دهید که فریزبی بگیرد. بیشتر سگ ها به مقدار قابل توجهی ورزش نیاز دارند و وقتی به اندازه کافی ورزش نکنند عصبانی یا مضطرب می شوند.

توجه داشته باشید که یک منطقه حفاری “قانونی” برای او فراهم کنید – قسمت کوچکی از حیاط (دور از بوته های گل رز) جایی که او بتواند به دلخواه خود حفاری کند. منطقه را با ماسه یا خاک بپوشانید و خوراکی ها و اسباب بازی ها را در آنجا دفن کنید تا او را وسوسه کنید که شروع به حفاری کند. هنگامی‌ که او را در حال کندن منطقه ای که اجازه ندارد می بینید، فوراً کار او را قطع کنید، به او نقطه مناسب را نشان دهید و او را به خاطر حفاری در مکان مناسب تحسین کنید.

در‌صورت امکان، دسترسی او را به مناطقی که مستعد حفاری است محدود کنید، یا حداقل آنها را تا حد امکان غیر جذاب کنید.

جویدن:

اگر او را در‌حال جویدن چیزی که نباید بجود دیدید، با یک «اوه اوه» یا «نه» محکم او را متوقف کنید و شی را بردارید. فوراً آن را با یک اسباب بازی مناسب جایگزین کنید و به محض اینکه شروع به جویدن آن کرد او را تحسین کنید.

به او بیاموزید «نه» ابزاری است آموزشی که می‌توانید از آن, نه تنها زمانی که می‌خواهید دمپایی‌هایتان را رها کند استفاده می کنید، بلکه زمانی که می خواهید از شکلات روی میز, قهوه یا آن نیمکت تازه رنگ شده پارک دور شود هم از آن استفاده می کنید.

استفاده از سیب تلخ، یا هر اسپری غیر‌سمی‌ با عطری که سگ‌ها دافع می دانند، روی شی مورد نظر او ایده ی خوبی است.

سگ مخرب

چگونه از این مشکل جلوگیری کنیم

حفاری:

مطمئن شوید که او را مشغول نگه داشته اید، اسباب بازی های جالب زیادی تهیه کنید و مرتباً اسباب بازی های جدید را تعویض کنید تا برای او جذاب باشد.

یک پازل بسازید: یک کنگ (اسباب بازی توپ مانندی که در آن جایزه می ریزند) را با کره بادام زمینی پر کنید و سپس آن را برای چند ساعت منجمد کنید.

سرپناه کافی فراهم کنید، زیرا اغلب سگ ها چاله هایی را حفر می کنند تا از آفتاب یا باد محافظت شوند.

او را در داخل خانه نگه دارید (با فرض اینکه داخل خانه خود جعبه شنی ندارید، این موثرترین تاکتیک شماست.)

سگ مخرب

جویدن:

اگر جوراب سوراخ دارید، در دسترس او نگذارید. او تفاوت بین آن جوراب های اسکی گران قیمتی که دیشب خریده اید و جوراب های خراب با سوراخ هایی که بچه های شما بزرگ تر کرده اند، نمی داند.

مطمئن شوید که تعداد زیادی اسباب بازی جویدنی مناسب در اطراف وجود دارد، و انواع آن ها را به گونه ای تغییر دهید که او در هر زمان بتواند چند اسباب بازی را انتخاب کند.

او را از نظر روحی و جسمی درگیر نگه دارید. کونگ های یخ زده، شکار گنج (پنهان کردن خوراکی ها در اطراف خانه)، فرصت های زیاد برای بازی و ورزش روزانه فراوان، همگی به جلوگیری از رفتارهای ناخواسته کمک می کنند.

در آخر: بیشتر رفتارهای مخرب ناشی از کسالت است. توجه فراوان شما – به علاوه تحریک های ذهنی و جسمی‌ فراوان – باعث می شود او راضی باشد و تمایل کمتری به حفاری یا جویدن داشته باشد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب