گربه بنگال (Bengal cat)

گربه بنگال یک نژاد دورگه است که از تلاقی یک گربه خانگی با یک گربه پلنگ آسیایی ایجاد شد.

فهرست مطالب

گربه بنگال یک نژاد دورگه است که از تلاقی یک گربه خانگی با یک گربه پلنگ آسیایی ایجاد شد. این گربه‌ها با ظاهر وحشی‌شان، با پوشش خال‌دار و بدن‌های عضلانی‌شان شناخته می‌شوند. با این حال، گربه‌های بنگال علی‌رغم ظاهرشان، با خانواده‌های انسانی‌شان بسیار مهربان هستند.

گربه بنگال
گربه های بنگال بسیار فعال و بازیگوش هستند و به خانه ای نیاز دارند که بتواند فعالیت های زیادی برای آنها فراهم کند. آنها عاشق بالا رفتن، تعقیب اسباب بازی ها و بازی کردن هستند.
اگر بتوانید انرژی آنها را کنترل کنید، گربه ای باهوش و دوست داشتنی خواهید داشت که همیشه با شما خواهد بود.

تمام حقایق و خصوصیات نژاد بنگال (Bengal cat) را در زیر مشاهده کنید!

خصوصیات بارز نژاد بنگال:

ظاهر وحشی:

پوشش خالدار که آنها را شبیه پلنگ های مینیاتوری می‌کند. پوشش آنها می‌تواند رنگ های متنوعی داشته باشد، از جمله قهوه ای، نقره ای، برفی و مشکی.

بدن عضلانی:

بدن‌های قوی و عضلانی که برای چابکی و سرعت ساخته شده‌اند. آنها بسیار چابک هستند و می توانند به راحتی از درختان و اشیاء دیگر بالا بروند.
 

انرژی بالا:

بسیار فعال است و به ورزش زیاد نیاز دارد. باید اسباب‌بازی‌ها و فعالیت‌های متنوعی برای آنها فراهم شود تا سرگرم شوند.
 

بازیگوش:

گربه‌های بنگال عاشق بازی هستند و همیشه برای اوقات خوشی بیدار هستند. آنها با هر چیزی که بتوانند پنجه هایشان را به دست بگیرند، از جمله اسباب بازی، توپ و حتی آب بازی می کنند.
 

دوست داشتنی:

گربه‌های بنگال با خانواده‌های انسانی خود بسیار مهربان هستند. آنها عاشق در آغوش گرفتن و نوازش شدن هستند.
 
 
اگر به دنبال گربه ای هستید که هم وحشی و هم بازیگوش باشد، بنگال یک انتخاب عالی است. این گربه ها سرشار از انرژی هستند و دوست دارند در کنار مردم باشند. با ورزش و توجه مناسب می توانند همراهان فوق العاده ای باشند.

خصوصیات نژاد بنگال:

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. برخی دیگر پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.
نژاد تنها عاملی نیست که به سطح محبت مربوط می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با دیگران بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می‌خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و در خانه خود کنار بیایید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یک نژاد کم ریزش انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید. روکش مبلمان می‌تواند تمیز کردن موهای گربه را آسان تر کند و موها را از مبل شما دور نگه دارد!
گربه هایی که ریزش موی کم دارند را اینجا ببینید.

به دلیل شیوه‌های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه‌ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا خواهد شد, فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه‌ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژادی که به آن علاقه دارید شایع است.
گربه های مستعد مشکلات سلامتی هستند را اینجا ببینید.

برخی از گربه‌ها، بچه گربه‌های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی‌ تر و آرام‌ تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به‌نظر می‌رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موش را می‌خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می‌توانند به‌عنوان همبازی آن باشد؟ یک اسباب‌بازی گربه ای کلاسیک مانند یک چوب که از آن منگوله‌ای آویزان است برای گربه‌های بازیگوش عالی است!
گربه‌هایی با پتانسیل کم برای بازیگوشی را اینجا ببینید.

صدای برخی از نژادها یا صدای میو، جیغ و چرت زدن  بیشتر از بقیه  است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می‌کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه مداوم” شما را دیوانه می‌کند، گربه‌ای را در‌نظر بگیرید که تمایل کمتری برای گپ زدن دارد.
گربه‌هایی را که تمایل کمتری به ایجاد صدا دارند اینجا ببینید.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی استحکام برای رسیدگی به حیوانات‌خانگی سنگین و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی‌هایی هستند که یک گربه بچه پسند را می‌سازند. رتبه‌بندی‌های ما کلی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب رفتار کنند.
گربه هایی که بچه‌ها را دوست ندارند در اینجا ببینید.

گربه‌های غریبه با نگاهی کنجکاو یا با بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. بعضی ها خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می‌شوند یا به اتاق دیگری می‌روند. با این حال، فرقی نمی‌کند که چه نژادی باشد، گربه‌ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه‌ها بهتر پاسخ می‌دهد.
گربه‌های خجالتی با غریبه ها را اینجا ببینید.


برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در‌نظر بگیرید که آیا برای گربه‌ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.
گربه هایی که نیاز به آراستن دارند را اینجا ببینید.

برخی از نژادهای گربه با هوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه‌ها، اگر از محرک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب‌بازی‌های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است. اسباب‌بازی اسکراچر می‌تواند بچه گربه هوشمند شما را حتی زمانی که در خانه نیستید مشغول نگه دارد!
گربه هایی با هوش کمتر را اینجا ببینید.

دوستی با سایر حیوانات‌خانگی و دوستی با انسان‌ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه‌ها بیشتر از بقیه, حیوانات‌خانگی دیگر را در خانه می‌پذیرند.
گربه هایی که  دیگرحیوانات‌ خانگی را دوست ندارند اینجا ببینید.

اطلاعات پایه:

قد:  33 الی 40 سانتیمتر از شانه
وزن:  ۳ الی 8 کیلوگرم
طول عمر: 10 الی ۱6 سال
اصل و نسب: نسل آسیایی و تولد و پرورش امریکا

تاریخچه نژاد گربه بنگال:

بنگال با پوشش خالدار متمایزش و جثه بزرگش شبیه یک گربه وحشی در حال پرسه زدن به نظر می رسد، اما هرچند یکی از اجداد او پلنگ کوچک و وحشی آسیایی است، اما او یک گربه خانگی است.
بنگال ها نام خود را از نام علمی گربه پلنگ آسیایی Felis bengalensis گرفته اند. آنها از طریق تلاقی بین یک گربه پلنگ آسیایی و مو کوتاه های خانگی ایجاد شده‌اند. ژان میل، پرورش دهنده ای در کالیفرنیا، اولین کسی بود که چنین نژادی را بوجود آورد، اما نه به این دلیل که می خواست یک نژاد جدید ایجاد کند. او یک گربه پلنگی به دست آورده بود و به او اجازه داد تا با یک گربه سیاه خاگی همراهی کند تا تنها نباشد.
در کمال تعجب، چون فکر نمی کرد این دو گونه جفت شوند این اتفاق افتاد و  بچه گربه هایی به وجود آمدند و میل یک ماده خالدار را نگه داشت و سپس بچه گربه های خالدار دیگر متولد شدند.
امروزه بنگال‌ها با گربه‌های خانگی یکی هستند و هر بنگالی که خریداری شده و خطوط وحشی ندارد احتمالا باید حداقل چهار نسل از اجدادش گذشته باشد.
گربه‌های بنگال به قدری مورد توجه هستند که یک زن بریتانیایی در سال 1990 بیش از 50000 دلار برای گربه بنگالی خود پرداخت و آنها را «رولز رویس» گربه‌ها نامید.
تاریخچه گربه بنگال

شخصیت گربه بنگال:

گربه بنگال بسیار فعال و بسیار باهوش است. این باعث می شود زندگی با او سرگرم کننده باشد، اما او گاهی اوقات می‌تواند چالش برانگیز نیز باشد. به طور کلی، بنگال گربه ای با اعتماد به نفس، پرحرف و دوستانه است که همیشه هوشیار است. هیچ چیز از چشم او دور نمی ماند. او دوست دارد بازی کند، از جمله بازی های کشیدنی، و در یادگیری ترفندها مهارت دارد.
پنجه های او تقریباً به خوبی دست های انسان کار میکند، و این خوب است که او شست مخالف ندارد وگرنه احتمالاً بر جهان حکومت می کرد.
گربه‌های بنگال اگر حوصله شان سر برود می‌توانند مخرب هم باشند، از جمله: روشن و خاموش کردن کلیدهای چراغ، ماهیگیری, برداشتن سی‌دی با هیجان از دستگاه پخش DVD یا انداختن پارچ آب مود علاقه تان از روی پیشخوان.
شخصیت گربه بنگال

سلامتی و بیماری ها در گربه بنگال :

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. مشکلاتی که ممکن است بنگال را تحت تاثیر قرار دهد شامل موارد زیر است:

  • نوروپاتی دیستال: یک اختلال سیستم عصبی که باعث ضعف می شود. این بیماری در بنگال در سن 1 سالگی ممکن است رخ دهد. خوشبختانه، بسیاری از گربه‌ها خود به خود بهبود می‌یابند، اگرچه تعداد کمی از آنها عود می‌کنند.
  • سندرم سینه مسطح: تغییر شکلی که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. بچه گربه هایی که تا بزرگسالی زنده می مانند معمولاً پس از رسیدن به بلوغ هیچ نشانه ای از خود نشان نمی دهند.
  • دیسپلازی هیپ: که در موارد شدید می تواند باعث لنگش شود.
  • کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک: نوعی بیماری قلبی که در برخی نژادها قابل ارث است.
  • لوکساسیون کشکک: دررفتگی ارثی کاسه زانو که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. موارد شدید را می توان با جراحی کاهش داد.
  • آتروفی پیشرونده شبکیه: یک بیماری دژنراتیو چشم.

 

مراقبت و نگهداری از گربه بنگال:

موهای کوتاه و ضخیم بنگال به راحتی با شانه زدن هفتگی برای از بین بردن موهای مرده و پخش چربی پوست مراقبت می شود. حمام به ندرت ضروری است.
برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر گسترش عفونت نباشید. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر گسترش عفونت نباشید.
هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط 50-50 سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.
این ایده خوبی است که یک گربه بنگال را فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها یا کایوت ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به بیرون از خانه می روند، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند.
در صورت امکان، برای بنگال خود یک محوطه بیرونی بزرگ بسازید که در آن بتواند با خیال راحت بپرد و بالا برود. بنگال هایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

رنگ مو و آرایش گربه بنگال:

بنگال را هرگز نمی توان ظریف نامید.
او یک ورزشکار است: چابک و برازنده با بدنی قوی و عضلانی، همانطور که برازنده گربه ای است که انگار متعلق به جنگل است. سر پهن او به شکل گوه ای تغییر یافته، بلندتر از پهن، با خطوط گرد است. در بالای آن گوش هایی با اندازه متوسط ​​تا کوچک وجود دارد که نسبتاً کوتاه هستند و به سمت کنار سر قرار می گیرند. چشم های بیضی بزرگ تقریبا گرد هستند با یک گردن بلند و عضلانی.
یک دم ضخیم و با طول متوسط ​​در انتها باریک می شود و نوک آن به رنگ مشکی است. وقتی یک بنگال غلت می زند، می توانید ببینید که یکی دیگر از ویژگی های آن شکم خالدار است.
تقویت ظاهر وحشی بنگال یک پوسته کوتاه و ضخیم است که به طرز مجللی نرم و ابریشمی به نظر می رسد. این در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی می‌آید، از جمله قهوه‌ای رنگی، مینک تیغی، نقره‌ای سیاه و سیاه گوش نقره‌ای.
رنگ موی گربه بنگال

رفتار با کودکان و سایر حیوانات خانگی:

بنگال فعال و اجتماعی یک انتخاب عالی برای خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند است. او به خوبی بازی می کند، ترفندها را به راحتی یاد می گیرد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند، دوست دارد. او به اندازه کافی باهوش است که از سر راه کودکان نوپا دور شود، اما کودکان در سن مدرسه را دوست دارد زیرا آنها با سطح انرژی و کنجکاوی او همخوانی دارند. همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده محافظت کنید.
مانند بسیاری از گربه های فعال، بنگال ها حس شکار طعمه بالایی دارند و نباید به حیوانات کوچکتر مانند: همستر، خرگوش کوچکتر و خوکچه هندی اعتماد کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب