14 واقعیت جالب در مورد گربه ها

گربه ها معماهایی هستند که هزاران سال قلب مردم را تسخیر کرده اند، شخصیت مرموز و ظاهر شایان ستایش آنها، گربه ها را به یک حیوان خانگی فوق العاده محبوب تبدیل کرده است. 

فهرست مطالب

18% خانواده های انگلیس صاحب یک گربه هستند، اما هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ما در مورد آنها نمی دانیم.

از راه و بیراهه رفتن آنها، تا اینکه بزرگترین گربه چه اندازه ای است، به احتمال زیاد برخی از این حقایق جالب را نشنیده باشید!

گربه ها معماهایی هستند که هزاران سال قلب مردم را تسخیر کرده اند، شخصیت مرموز و ظاهر شایان ستایش آنها، گربه ها را به یک حیوان خانگی فوق العاده محبوب تبدیل کرده است. 

وجود این همه گربه در اطراف مان بدان معناست که همه تمام اطلاعات در مورد گربه ها را می دانند!؟ اشتباه است، بسیاری از حقایق جالب در مورد گربه ها وجود دارد که احتمالاً در مورد آنها چیزی نشنیده اید، از بزرگترین گربه جهان گرفته تا راه رفتن تعجب آور آنها.

14 واقعیت جالب در مورد گربه ها

حقایق جالب در مورد گربه ها

1. قدیمی ترین گربه حیوان خانگی شناخته شده 9500 سال پیش وجود داشته است

آیا می دانید در ابتدا تصور می شد که گربه های اهلی در مصر پیدا شده اند؟ اما در سال 2004، باستان شناسان فرانسوی یک قبر گربه ای 9500 ساله را در قبرس کشف کردند که باعث می شود این قدیمی ترین گربه حیوان خانگی شناخته شده باشد، یعنی بیش از 4000 سال قبل از عصر طلایی مصر.

2. گربه ها 70٪ از زندگی خود را در خواب می گذرانند

اگر فکر می کنید گربه ها زندگی زیادی را در خواب می گذرانند، حق با شماست. طبق تحقیقات صورت گرفته توسط veterinaryhub، گربه ها در واقع 70٪ از زندگی خود را در خواب می گذرانند که تقریباً بین 13 تا 16 ساعت در روز  صورت می گیرد. این زندگی گربه ای است!

3. یک گربه به مدت 20 سال شهردار یکی از شهرهای آلاسکا بود

یک گربه نارنجی به نام stubs  به مدت 20 سال شهردار یک شهر کوچک در آلاسکا به نام تالکیتنا بود. او چندین انتخابات غیرقابل رقابت داشت، اگرچه هیچ قدرت قانونی را در اختیار نداشت، اما مردم محلی و گردشگران آن را بسیار دوست داشتند.

گربه شهردار

4. رکورد طولانی ترین گربه تاکنون 122 سانتیمتر است

گربه های خانگی معمولاً موجوداتی کاملاً کوچک و لطیف در نظر گرفته می شوند، اما آیا میدانید طولانی ترین گربه جهان از نژاد maine coon به نام استویی بود و 122 سانتی متر اندازه گیری شد!؟ در حالیکه رکورد بلندترین گربه متعلق به Arcturus  به اندازه 48 سانتی متر بود!

5. ثروتمندترین گربه جهان 7 میلیون پوند ثروت داشت

ثروتمندترین گربه جهان بر اساس رکوردهای جهانی گینس بلکی است، هنگامی که صاحب میلیونر او درگذشت او از گذاشتن ارث برای خانواده خود در وصیت نامه خودداری کرد و در عوض ثروت 7 میلیون پوندی خود را به بلکی داد!

6. گربه ها مانند شتر و زرافه راه میروند

آیا تاکنون توجه کرده اید که گربه ها مانند شتر و زرافه راه می روند؟ دنباله راه رفتن آنها ابتدا هر دو پای راست و به دنبال آن هر دو پای چپ قرار دارند، بنابراین آنها نیمی از بدن خود را به یک باره به جلو می برند. شتر و زرافه تنها حیواناتی هستند که از این راه می روند.

7. آیزاک نیوتن درب گربه را اختراع کرد

این دانشمند به دلیل کشف جاذبه مشهور است، اما همچنین اعتقاد بر این است که آیزاک نیوتن درب گربه را اختراع کرده است

سایت How Stuff Works  می نویسد که وقتی نیوتن در حال انجام آزمایشات خود در دانشگاه کمبریج بود، گربه هایش دائماً حواس او را با خراشیدن و ضربه به در پرت میکردند. بنابراین او نجار کمبریج را صدا زد تا دو سوراخ در درب ایجاد کند، یکی برای گربه مادر و دیگری برای بچه گربه هایش! ظاهراً هنوز هم می توان این سوراخ ها را در دانشگاه مشاهده کرد.

8. در سال 1963 گربه ای به فضا رفت

شما در مورد میمون ها و سگ ها در فضا شنیده اید، اما آیا می دانید یک گربه نیز شجاعت کرد به این ناشناخته بزرگ برود؟

در 18 اکتبر 1963 , Felicette که با نام Astrocat هم شناخته می شود اولین و تنها گربه ای بود که به فضا رفت.

9. مصریان باستان هنگام مرگ گربه های شان, ابروهای خود را می تراشیدند

طبق دانشنامه تاریخ باستان، هرودوت در سال 440 قبل از میلاد نوشت که وقتی گربه خانگی در زمان مصر باستان میمرد، اعضای خانواده در عزاداری ابروهای خود را میتراشند. اکنون این یک واقعیت جالب گربه ای است!

مرگ گربه

10. گربه های خانگی 95.6٪ از ترکیب ژنتیکی خود را با ببرها مشترک اند

یک مطالعه ثابت کرد که گربه های کوچک خانه ما 95.6٪ از ترکیب ژنتیکی خود را با ببرها مشترک اند! آنها همچنین بسیاری از رفتارهای مشابه مانند علامت گذاری بو و ادرار، تعقیب و گریز طعمه ببر را نیز دارند.

11. سرعت یک گربه خانگی تا 48 کیلومتر در ساعت است

هنگامی که بچه گربه خانگی خود را در حال بازی کردن در اتاق نشیمن خانه سرحال و خوشحال می بینید، میدانید که آنها بسیار سریع هستند اما این واقعیت گربه ای را باور نمی کنید. آنها می توانند سرعتی در حدود 48 کیلومتر در ساعت داشته باشند که انقدر سریع است که می توانند اوسین بولت قهرمان دوی جهان را در دوی سرعت 200 متر شکست دهند!

12. پیرترین گربه جهان 38 ساله بود!

پیرترین گربه ای که تا به حال زندگی کرده 38 سال و 3 روز داشت که از دنیا رفت. کرم پاف، متولد 3 آگوست 1967 تا 6 آگوست 2005 زندگی کرد و صاحب وی جیک پری همچنین صاحب قدیمی ترین رکورددار گربه قبلی بود. پدربزرگش رکس آلن در سن 34 سالگی درگذشت! بنظر میرسد هر کاری که جیک پری در مورد نگهداری از گربه انجام می دهد، به درستی و کامل انجام میدهد.

13. رکورد بلندترین صدای خالص 67.8db (A) است

در حال حاضر رکورد بلندترین صدای خالص یک گربه خانگی در اختیار مرلین است یک گربه سیاه و سفید از انگلستان. میزان خلوص صدای او  67.8db (A)  است، که برای بیشتر گربه ها در حدود 25db  دفع می شود.

14. گربه Didga می تواند در یک دقیقه 24 ترفند انجام دهد

اگر فکر می کنید گربه ها نمی توانند ترفند ها را اجرا کنند، از میزان یادگیری این گربه شوکه خواهید شد. بیشترین ترفندهایی که یک گربه در یک دقیقه انجام می دهد 24 است. Didgah یک سری ترفندها را از غلت زدن، حتی پریدن از یک میله در حالی که روی اسکیت بورد بود را انجام داد!

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

تجربه یا نظر خود را در مورد مطلب بالا با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب